Харчове використання Веснівки дволистої (майник двулистный)

Харчове використання Веснівки дволистої (майник двулистный)

Веснівка дволиста

заячі вушка, заячий цвіт, ландиш мишиний, зимовик

(Maianthemum bifolium, рус.майник двулистный)

Веснівка дволиста – багаторічна травяниста рослина з сімейства лілійних з повзучими тонкими кореневищами, з тонким, прямим, ребристим стеблем висотою 15-20 см, з двома, рідше трьома яйцевидними листочками. Квітки дрібні, білі, запашні, з 4-листні вінчиковидні. Плоди – червоні кулясті ягоди на коротких плодоніжках. Росте у хвойних і змішаних лісах, на лісових галявинах, на вирубках. Цвіте з травня по липень.

Водні настої і відвари рослини використовують для лікування хвороб нирок, серцево-судинних захворювань, водянки. Їх застосовують при простудних захворюваннях як жарознижуючий засіб. Рослина у вигляді припарок використовують зовнішньо при ударах і абсцесах. Очі при запаленні промивають розведеним настоєм.

Як харчова рослина Веснівка дволиста використовується для створення складного чаю та прохолодних напоїв з медом і цукром. Серед мисливців, які здійснюють великі переходи по тайзі, існує думка, що чай з веснівкою дволистою сприяє зниженню втоми і підвищенню работоздатності.

Заготовляють рослину в стадії цвітіння. Обережно зрізають ножицями тільки листочки і залишають в цілості стебло з квітами. Листя сушать у закритому приміщенні і зберігають в паперових пакетах або жерстяних коробках.

Напій з веснівки з медом.

40 г сухої веснівки (приблизно 6 ст.л. подрібненого листя), 150 г меду, 3 л прокип’яченої води. Веснівку заливають 1 л гарячої води, настояти 12-15 годин, (або 1-2 години в термосі) після чого процідити. У 2 л води розчинити мед і з’єднати з настоєм.

Чай з веснівки і квітів шипшини.

Рівні частини сухого листя веснівки і сухих пелюсток шипшини.

Заварюємо ароматний чай з розрахунку 1-1.5 ч.л. суміші на чашку.

Напій з веснівки і плодів шипшини.

20 г сухої веснівки (приблизно 6 ст.л. подрібнених листочків), 100 г сухих плодів шипшини, 50 г цукру, або 7 ст.л. меду, 1 л прокип’яченої води. Веснівку залити 0.5 л окропу, дати настоятися 2-3 години. Сухі плоди шипшини ( розім’яти в ступці) залити 0.5 л окропу та настоювати в термосі 2-3 години. Обидва відвари процідити, змішати, додати цукровий пісок або мед і охолодити.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector