Харчове використання Сердечника лугового

Харчове використання Сердечника лугового
Сердечник луговий (лат. Cardamine pratensis)
Місцеві назви: горлянка, білоцвітка, болотна настурція.
Сердечник луговий – багаторічна трав’яниста рослина із сімейства хрестоцвітних висотою 15 – 30 см. Кореневище коротке. Прикореневі листя у вигляді розетки з округло-яйцевидними листочками, з яких верхівкові більші бічних. Стеблеве листя перисті з довгасто-лінійними листочками. Прикореневе листя, стикаючись із грунтом, утворюють бруньки, що розвиваються в нову рослину, тим самим забезпечується вегетативне розмноження рослини. Квітки білі, зі слаболіловим відтінком, з чотирьохлепестним віночком і чашечкою з чотирьох чашелистиків. Квітки зібрані в кисті. Плоди – лінійні стручки. Стулки стручків плоскі, при дозріванні відскакують від перегородок і зкру-чуются. Цвіте з травня по липень.
У харчуванні використовують молоде листя сердечника лугового. З них готують супи, салати. Їх сушать, маринують,солять, використовують як приправи до перших й других страв. Смак страв гострогірькуватий, але приємний. Сушені та свіже листя іноді використовують замість перцю.
Є пряно- смаковою рослиною, проте відомостей про введення сердечника лугового в культуру немає.
Протипоказання не встановлені.
Порошок з сердечника лугового
Висушене листя подрібнити, просіяти через сито. Використовувати для заправки супів, підлив, салатів, вінегретів, соусів.
Сердечник луговий з грибами
100 г молодого листя сердечника лугового, 20 г сухих грибів, 7 г рослинної олії, сіль за смаком
Промиті листя сердечника лугового подрібнити ножем. Гриби відварити, подрібнити на м’ясорубці і з’єднати із зеленню. Посолити й заправити олією. Замість олії можна застосувати сметану.
Пюре з сердечника лугового
Промиті листя сердечника прокрутити через м’ясорубку, додати сіль, перець, оцет і використовувати як приправи до м’ясних страв.
Салат з сердечника лугового
100 г молодого листя сердечника лугового, 100 г картоплі, 20 г ріпчастої цибулі, 20 г сметанки або майонезу, сіль, оцет, перець за смаком.
Молоде листя сердечника лугового промити, подрібнити і покласти зверху на дольки вареної картоплі, посипати подрібненою цибулею, додати спеції, перемішати й заправити сметанкою.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector