Харчове використання Образків болотних (белокрыльник болотный)

Образки болотні
водяний корінь, змій-трава, гуска, ведмежі лапки
(лат.Calla palustris, рус. Белокрыльник болотный)
Образки болотні цвітуть з кінця весни і до середини літа. Рослина ця невисокого зросту. Листя образків розташовується на довгих черешках, мають форму сердець. Листя дуже красиві, але не менш красиві у нього качани з квітами. Початки образків піднімаються над самою рослиною на 1.5 – 3 см. Своїм зовнішнім виглядом образки нагадують кали, родичем яких віни і є.
Образки здавна цінуються як харчовий продукт, для приготування їжі використовували його коріння. Раніше їх коріння використовували як домішки до борошна, оскільки вони багаті крахмалом. Добувалі коріння образків пізньої осені чи ранньої весни, обрізали дрібні корінці а великі сушили. Далі висушене коріння мололи, потім варили, відвар зливали і знову сушили, після чого і використовували як добавку до борошна. Сушка та подальше варіння необхідне було для того, щоб позбутися отруйних речовин, що є в образках.
Бадилля образків поїдають тварини. При цьому тварини (корови) можуть отруїтися бадиллям, бо в ньому містяться отруйні речовини – глікозиди. Найбільшу токсичність мають плоди, вони дуже небезпечні в тому числі і для людини. Його плоди являють собою яскраво-червоні м’ясисті ягоди, розміром з вишню. Всередині плодів дозрівають насіння овальної форми в кількості від 6 до 8 штук.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector