Харчове використання Морквяника звичайного

 

 

 

Морквяник звичайний

(Silaum silaus (L.) Schizet Thell, рус. Морковник обыкновенный)

 

Морквяник відомий лише в дикому вигляді. Росте в Скандинавії та інших країнах Європи, дуже рідко - в Середземномор'ї.

Кореневище товсте, гіллясте. Корінь вертикальний, діаметром 0,6-0,8 мм. Стебло одиночне, пряме, тонкоребристе, висотою  до 40-70 см. Листя 3-4- перисторозсічені, в контурі яйцеподібні. Прикореневі нижні стеблові листочки - великі, розташовані на довгих черешках. Вони становлять значну масу всієї рослини. Верхні стеблові листки більш дрібні і менш розсічені. Парасольки складаються з шести - десяти гладких променів, неоднакових по довжині. Розмір їх у поперечнику становить 2,5-4 см. Обгортки відсутні або складаються з одного-двох рано опадаючих листочків. Зубці чашечки непомітні. Пелюстки зеленувато-жовті. Квітки дрібні, блідо-жовті. Плоди яйцеподібні, довжиною 4 мм і шириною 2 мм, спинні і крайові ребра крилаті.

Кулінарне використання.

Трав'яну масу квітучих рослин і ефірне масло можна успішно використовувати у виробництві овочевих консервів і ковбасних виробів, в інших галузях харчової промисловості. У кулінарії пряністю присмачують морквяні, бурякові і картопляні салати, овочеві та м'ясні супи, борщі. Приємний аромат додає морквяник тушкованим  стравам  з овочів, риби, дичини, м'яса. Використовують рослину і для ароматизації овочевих маринадів.

Збирання проводять в суху, сонячну погоду, не допускаючи попадання підсохлих і потемнілих  листочків, домішок інших рослин. Морквяник скошують не вище 12-15 см від поверхні грунту, бо в прикореневому листі міститься більше олії.  . У вересні морквяник відростає вдруге. Скошене сировину відразу відправляють на переробку або сушать в тіні.

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: