Харчове використання Комишу

Комиш (лат. Scirpus, рус. Камы?ш озёрный )

Комиш озерний – багаторічна трав’яниста рослина з сімейства осокових. Його легко відрізнити від очерету та рогозу. Якщо рогіз має довгі листя і темно-бурі качалки на вершечках, що складаються з спресованих пушинок, а очерет – більш вузькі і довгі листя, а також колоски квітів на кінці довгого стебла, то очерет стоїть у воді, у вигляді високого ( до 1 -2 м) круглого прутика без метілок і качанів. Тільки наприкінці липня на верхівці гладкого стебла з’являється невеликий пензлик колючих колосків коричневого кольору. Використовують очерет як паливо, на корм худобі, для виготовлення дахів, матів, килимів, паперу, отримання спирту, дубильних речовин, молочної кислоти і гліцерину. Хімічний склад очерету недостатньо вивчений.

Їстівним вважають кореневище комиша. Навесні і восени в ньому багато крохмалю і цукру. Якщо кореневище подрібнити на м’ясорубці і варити 40-50 хв, то вийде солодкий відвар. Уварюючи відвар на слабкому вогні, можна отримати густий і ще більш солодкий сироп. Прикореневу частина молодих рослин використовують для заправки картопляного, круп’яного та м’ясного супів.

З висушеного кореневища можна отримати борошно і випекти хліб. Навіть у похідних умовах біля багаття можна приготувати смачний обід, якщо спекти кореневище на вугіллі або в золі. Навесні їстівна прикоренева частина стебла білого кольору. Вона соковита і солодка на смак. Багато мисливців, рибалок та туристів добре знають харчову цінність комишу і використовують його в їжу. Якщо ж говорити про людей, опинившихся в екстремальних умовах, то їм не загрожує голод, коли поблизу є комиш.

Пюре з коріння комишу

Інгредієнти: Коріння комишу, рослинна олія. Молоді корені комишу відварити в солоній воді, подрібнити на м’ясорубці, посолити і заправити рослинною олією.

Печені коріння комишу озерного

Молоді корені комишу помістити в золу багаття або духовку і спекти до готовності. Зняти шкірку і їсти як картоплю з сіллю.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector