Харчове використання Дикого маку (мак польовий)

 

Мак польовий
(лат. Papaver rhoeas)
мак дикий, мак самосійка, вогняна квіткаМак-дикий або мак польовий - досить відомий  бур'ян.  Мак-дикий є однорічною трав'янистою рослиною з сімейства макових. Має прямостояче, гладке стебло. Листки довгасті лопастнозубчаті. Квітки у маку великі, червонного  кольору.


Червоний польовий мак вважається отруйним, але це не зовсім так. Лише свіжа рослина містить слабкі отруйні речовини, дія яких припиняється після сушіння або термічної обробки. Здавна в різних місцевостях червоний мак використовувався як лікарське  зілля від багатьох хвороб. І зараз в народній медицині застосовується чай з пелюсток для полегшення кашлю, а з молоком і медом - проти багатьох  інших хвороб, зокрема як снодійне. Сухі пелюстки містять пігмент і використовуються для підфарбовування вин і сиропів.


Влітку ви можете спостерігати в полях цілі галявини червоних диких маків. Вік квітів недовгий, через 1-2 дні пелюстки облітають. Якщо ж встигнути зібрати пелюстки, то можна приготувати з них надзвичайно смачне варення.

Варення з диких маків

Варення краще готувати невеликими порціями.
Інгредієнти: пелюстки маку - 150 г, коричневий цукор - 350 г, вода - 2 склянки, пектин - 5 ч. ложок, сік лимона - з ½ шт.


Приготування: Налийте в каструлю воду, додайте коричневий цукор і зваріть сироп. Залийте гарячим сиропом макові пелюстки в емальованій мисці, накрийте тарілкою або кришкою відповідного розміру, щоб дати можливість пелюсткам зануритися в сироп, і залиште на ніч.

Наступного дня злийте сироп, який придбав бордовий відтінок, в посуд, в якому будете варити варення і ретельно відіжміть пелюстки, які вам більше не знадобляться. В отриманий темнобордовий сироп всипте пектин і видавіть сік з половинки лимонаДоведіть сироп до кипіння і на повільному вогні млоїте 35 хвилин. Гаряче варення розлийте по чистим сухим баночках, щільно закрутіть стерильними кришками і відправте в комору на зберігання при кімнатній температурі. Варення з відкритою кришкою зберігайте в холодильнику.

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: