Харчове використання Дикого маку (мак польовий)

Харчове використання Дикого маку (мак польовий)

Мак польовий
(лат. Papaver rhoeas)
мак дикий, мак самосійка, вогняна квітка

Макдикий або мак польовийдосить відомий бур’ян. Макдикий є однорічною трав’янистою рослиною з сімейства макових. Має прямостояче, гладке стебло. Листки довгасті лопастнозубчаті. Квітки у маку великі, червонного кольору.

Червоний польовий мак вважається отруйним, але це не зовсім так. Лише свіжа рослина містить слабкі отруйні речовини, дія яких припиняється після сушіння або термічної обробки. Здавна в різних місцевостях червоний мак використовувався як лікарське зілля від багатьох хвороб. І зараз в народній медицині застосовується чай з пелюсток для полегшення кашлю, а з молоком і медомпроти багатьох інших хвороб, зокрема як снодійне. Сухі пелюстки містять пігмент і використовуються для підфарбовування вин і сиропів.

Влітку ви можете спостерігати в полях цілі галявини червоних диких маків. Вік квітів недовгий, через 12 дні пелюстки облітають. Якщо ж встигнути зібрати пелюстки, то можна приготувати з них надзвичайно смачне варення.

Варення з диких маків

Варення краще готувати невеликими порціями.
Інгредієнти: пелюстки маку150 г, коричневий цукор350 г, вода2 склянки, пектин5 ч. ложок, сік лимоназ ? шт.

Приготування: Налийте в каструлю воду, додайте коричневий цукор і зваріть сироп. Залийте гарячим сиропом макові пелюстки в емальованій мисці, накрийте тарілкою або кришкою відповідного розміру, щоб дати можливість пелюсткам зануритися в сироп, і залиште на ніч.

Наступного дня злийте сироп, який придбав бордовий відтінок, в посуд, в якому будете варити варення і ретельно відіжміть пелюстки, які вам більше не знадобляться. В отриманий темнобордовий сироп всипте пектин і видавіть сік з половинки лимона. Доведіть сироп до кипіння і на повільному вогні млоїте 35 хвилин. Гаряче варення розлийте по чистим сухим баночках, щільно закрутіть стерильними кришками і відправте в комору на зберігання при кімнатній температурі. Варення з відкритою кришкою зберігайте в холодильнику.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *