Вовнянка біла (Волнушка белая)

 

 

Вовнянка біла (білянка)

 (лат. Lactarius pubescens, рус. Волнушка белая)

 

Часто цей гриб називають білою вовнянкою. І небезпідставно: біла вовнянка - дуже схожа з рожевою й  відрізняється від рожевої вовнянки в основному білим або блідо-кремовим кольором і меншим розміром капелюшка. Ось її короткий словесний «портрет»: капелюшок 4-6 см в діаметрі, спочатку плоский, але з втиснутою серединою, пізніше – неглубоко-воронкоподібна і, з загорнутим вниз волохатим краєм, білим або світло-кремовим, в центрі кремово-охриста, суха, по всій поверхні шерстистого-опушена, без помітних концентричних кіл.

Пластинки у білої вовнянки вузькі і часті, рожево-кремові. Ніжка 1-3 см і близько 1 см товщини, гладенька, ламка, порожня всередині. Молочний сік білий, гострий, іноді гіркого смаку. М'якоть ніжна, біла або рожева.

Зростає вовнянка під березами, утворюючи з ними мікоризу, частіше під молодими деревами, переважно у листяних та змішаних лісах і чагарникових заростях, з другої половини серпня до жовтня.

Їстівний гриб другої категорії з ніжною приємного смаку м'якоттю. Йде тільки в засолення, причому попередньо його потрібно вимочити у воді або ошпарити окропом. Обробка білої вовнянки аналогічна з обробкою вовнянки рожевої.

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: