водоспад «Білі камені» на річці Інгулець ( м.Кривий Ріг )

водоспад «Білі камені» на річці Інгулець ( м.Кривий Ріг )

Серед архітектурних та природних пам’яток Кривого Рогу найбільш незвичайним є чудовий водоспад «Білі камені» на річці Інгулецьперлина всієї Дніпропетровської області. Білі пінисті потоки води, гострі камені в оточенні зелених лісів приваблюють безліч відпочиваючих. І хоча цей водоспад утворився не без участі людини, він, безперечно, вважається одним з найкрасивіших у всій Україні.

На відміну від інших водоспадів, яким тисячі, а може, й більше літ, «Білим каменям» всього трохи більше 80 років. Адже утворився він разом з будівництвом на річці Інгулець металургійного заводу. З 12-метрової висоти обрушуються холодні води ледачого і неспішного Інгульця, перетворюючись в чудовий білий водоспад. Навіть взимку, в найлютіші морози, бурхливий потік не замерзає, а струмує по обледенілому камінню і бурульках, що нагадують звисаючі сталактити таємничих печер.

Можливо, саме завдяки таким чудесам природи водоспад й отримав свою назву «Білі камені». Хоча існує ще одна версія, що нагадує про природу річки та її пороги: світлі камені і гранітні утворення, які виступають на місці утворення водоспаду, що також могло послужити назвою.

Багато жителів міста та його гостей приходять до «Білих каменів» в літній час, адже води водоспаду завжди залишаються прохолодними, навіть у саму жарку погоду. До того ж неподалік знаходиться залізничний міст, зведений в дев’ятнадцятому сторіччі. Колись він просто з’єднував два береги просторого Інгульця, а сьогодні ще й розкриває всю пишноту Кривого Рогу і його околиць. З лівого боку панорама величезного сучасного міста, а з правого тиха природа Дніпропетровської області і надзвичайна її пам’ятка – водоспад «Білі камені».

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *