Відрізняємо натуральну ефірну олію від синтетичної

Відрізняємо натуральну ефірну олію від синтетичної

Придбати хорошу ефірну олію важче, ніж здається. Під виглядом чистого продукту і часто зовсім недешево може продаватися що завгодно, наприклад, масляна суміш або, того гірше, шкідлива хімія. Ось ознаки, за якими можна визначити, що ефірна олія не натуральна.

Ефірні олії зараз неймовірно популярні. Їх додають в промислову косметику, саморобні засоби для догляду, лікування, використовують в ароматерапії і навіть в кулінарії. Тому і правильно вибрати її вкрай важливо.

Реклама

Олії чисто синтетичні або з додаванням хімії небезпечні хоча б тому, що поки ще мало вивчені, і ніхто достеменно не знає, як вони діють на психіку і здоров’я людини в цілому. Купивши неякісну або підроблену ефірну олію можна отримати ефект рівно протилежний бажаному. За якими ж ознаками можна визначити, що ефірна олія не натуральна?

Олія залишає жирний слід

Реклама

Насправді те, що ми називаємо ефірною олією, як такою олією не є. Ефіри – це летючі олієподібні субстанції. Вони не змішуються з водою і швидко випаровуються, не залишаючи жирних плям. Ефірні масла часто додають в натуральні рослинні, отримані з горіхів, насіння або овочів. Такі олії прийнято називати базовими.

«Відрізнити чисту ефірну олію від змішаної з базовою не складно, – каже Джейд Шатс, президент Національної асоціації холістичної ароматерапії. – Капніть засіб на аркуш білого паперу. Якщо після висихання залишилося жирне кільце, перед вами суміш. Виняток – ефірні олії важчої консистенції: сандал, німецька ромашка, пачулі. У них і колір більш насичений, глибший ».

Занадто низька ціна

Хоча висока ціна – ще не гарантія, що перед вами справжнє ефірне масло, занадто низька вартість також підозріла. Щоб отримати навіть невелику кількість ефіру, потрібно переробити значний обсяг рослинної сировини. А якщо це ще й рідкісні рослини, ефірна олія не може бути дешевою за визначенням.

Реклама

«Є ряд олій, наприклад, лаванди, розмарину або дикого апельсина, виробництво яких не дуже витратне, відповідно і ціна на них не дуже висока, – каже Джейд Шатс. – А ось ефірні олії троянди, жасмину, меліси, безсмертника досить дорогі ».

Перш ніж купувати ефірну олію в магазині або в інтернеті, не полінуйтеся вивчити ціну на неї в декількох місцях. Провівши невелике дослідження, ви будете мати інформацію про прийнятну ціну на той чи інший продукт.

На упаковці немає латинської назви

На пляшечці справжньої ефірної олії назва рослини має бути зазначено на латині. Крім цього повинна бути інформація про те, яка частина рослини (листя, корінь, суцвіття) пішла в її виробництво. Вказують і метод отримання олії (наприклад, парова дистиляція). Якщо ж на етикетці красується лише «ефірна олія лаванди», знайте, що перед вами продукт, який за цю олію себе тільки видає. Це, скоріше, парфумерний засіб з запахом лаванди.

Рослинні компоненти можуть бути присутніми в самому продукті або бути відсутніми. Але в будь-якому випадку дане «масло» не володіє цілющими властивостями справжнього ефірного.

Радимо запам’ятати, що натуральних ефірних олій липи, конвалії, бузку, півонії, квітів яблуні, вишні, манго, полуниці, гуави або інжиру взагалі не існує.

Пластиковий або прозорий, великий контейнер

Справжні ефірні олії пакують в темне скло. З пластиком біологічно активні компоненти засобу можуть вступати у взаємодію. «Темно-синє або коричневе скло надійно захищає вміст від впливу сонячної радіації, – каже Джейд Шатс. – Поцікавтеся також, як продавець олію зберігає. Вони повинні знаходитися в прохолодному місці. Висока температура здатна змінювати хімічні властивості ефірів ».

Контейнер високоякісної олії, як правило, має спеціальний дозатор на шийці, щоб було легше відміряти потрібну дозу. Це пристосування також захищає ефірну олію від взаємодії з повітрям. Справжні ефірні олії продаються в контейнерах невеликого обсягу, від 1 до 10 мл. Занадто великий флакон повинен насторожити. Солідні виробники обов’язково вкажуть на упаковці номер партії і свою адресу.

Олія жирна на дотик

Нанесіть на подушечку пальця краплю будь-якої рослинної олії, а на подушечку іншого капніть ефірну. Потім втирайте обидві олії в шкіру, прислухайтеся до своїх відчуттів і порівняйте. «На відміну від базової олії, чиста ефірна трохи слизька, але не жирна і не важка, – каже Джейд Шатс. – Винятками тут є, як ми вже знаємо, ефіри більш насиченої консистенції: сандал, ветивер, німецька ромашка і пачулі ».

Тепер вам відомо, як виявити підробку. Але і натуральні ефірні олії не всі однаково хороші. Їх якість багато в чому залежить від вихідної рослинної сировини. Саме тому їх має сенс купувати в магазинах органічних. Біоорганічні ефірні олії – це не тільки концентрати первозданної природної сили. У них гарантовано немає синтетичних складових і розчинників, бензину, слідів регуляторів росту, пестицидів, фунгіцидів, інсектицидів, гербіцидів, нематіцидів і інших шкідливих речовин. Так-так, все перераховане вище можна виявити в звичайних, нехай і 100% натуральних ефірних оліях! Тому шукайте органічні засоби бажано зі строгим сертифікатом: demeter (не плутати з псевдонатуральною парфумерією Demeter!), З косметичними сертифікатами «біо» або зеленим Евролистом.

Ще один хороший варіант – олії з маркуванням wild-craftet. «Цей означає, що вихідний матеріал для них був зібраний в полі, лісі, а не вирощений людиною, – каже Джейд Шатс. – Малоймовірно, що дикі рослини піддавалися впливу добрив та іншої хімії.

Органічні ефірні олії, звичайно, коштують на порядок дорожче. Якщо ви не готові до дорогих покупок, не економте хоча б на тих оліях, в яких велика ймовірність присутності шкідливих речовин, зокрема олії цитрусових. Їх точно слід купувати в магазинах органіки ».

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *