Василівська садиба (садиба Попова)

У 40-ка кілометрах від Запоріжжя знаходиться музей-заповідник «Садиба Попова», яка має 5 експозиційних зали. Вони знаходиться в стінах колись відомого в Європі маєтку генерала Василя Попова, побудованого в 1894 році. Проект створив фінський архітектор Стюнкель, а втілив його в реальність всесвітньо відомий російський архітектор Микола Бенуа. У підсумку, вийшов справжній шедевр містобудування. Чого тільки варта унікальна цегляна кладка стін, аналогів якої немає навіть у Європі!

Обістя мало стати альтернативою Воронцовському палацу в Алупці. Місцезнаходження на кордоні «Великого луку» і «Дикого поля» робило його привабливим місцем для полювання. Бував тут і великий князь – брат царя Олександра II.

Грузинське походження власника маєтку вплинуло на стиль архітектури комплексу. Головна будівля – палац з 5-ма вежами – було виконано в мавританському стилі. Його домінантою стала висока кругла вежа з короноподібним парапетом, яка збереглася до наших днів. В цілому, комплекс перебуває в напівзруйнованому стані і потребує реконструкції.

м Василівка, вул. Гагаріна, Запорізька обл.

Час роботи: пн-пт – 08: 00-17: 00, сб-нд – 09: 00-16: 00

Тел .: (06175) 7-23-41

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *