Унікальна статуетка з метеориту

Статуя буддистського божества під назвою «Залізна людина» викликала ажіотаж серед експертів-мистецтвознавців. Її аналіз, проведений в Планетологічному  інституті Відня і Університеті Штутгарта, показав: скульптура виготовлена з цілісного шматка метеорита. Причому, дуже рідкісного - залізного.

  За однією з версій, небесний посланець, який отримав пізніше назву Чинга, долетів до Землі 15 тисяч років тому. І розбився на три частини в прикордонних районах Монголії і Сибіру. У 1912 році два великих осколка знайшли золотошукачі. І виходить, що з третього виточили божка розмірами 23х13х10 см і вагою більше 10 кг. Але хто автор - невідомо. Дослідники поки точно впевнені, що вік знахідки - тисяча років і батьківщина її - не Китай, не Індія і не Тибет.

Але саме там - в Тибеті - «Залізну людину» знайшли нацисти в 1938-му році. Секретну експедицію організації «Аненербе» («Німецьке товариство з вивчення давньої германської історії та спадщини предків») в Лхасу тоді організував рейхсфюрер СС Генріх Гіммлер. Есесоовців, мабуть, вразила на животі бога свастика – символ  езотеричного буддизму. А, може, - предмет, який божество стискало в лівій руці. Він схожий або на лимон або на грошовий мішечок, з чого німецькі вчені могли зробити висновок, що перед ними - зображення стародавній будда Вайшравана - бог здоров'я або війни. І за сумісництвом - хранитель півночі.

  Бога вивезли до Німеччини. І там він пропадає в приватних колекціях до 2007 року - тоді його виставили на аукціоні. А через два роки власник ідола погодився віддати для дослідження фрагмент скульптури - пластинку, вирізану зсередини. І тільки сьогодні експерти представили результати її хімічного аналізу в останньому номері журналу Meteoritics and Planetary Science.

- Фрагмент за складом є атаксит, тобто залізний метеорит рідкісного типу з високим вмістом нікелю, - пояснив доктор Елмар Бухнер (Elmar  Buchner) з Університету Штутгарта. - Досі археологи знаходили вироби з метеоритної речовини - ножі, залізні кільця. Передбачається також, що навіть мусульманська святиня - Кааб в Мецці - теж метеорит. Але статуя бога - поки єдина знахідка. А тому безцінна.

Шкода тільки, що божка ніхто не побачить. Господар скарбу - анонімний колекціонер з Австрії - ховає її від цікавих очей.

Поделитесь ссылочкой с друзьями!

Написать комментарий

Ваше имя: