У Китаї виявили найдавніші у світі штани

У Китаї виявили найдавніші у світі штани

Протягом багатьох років люди, будучи вже досить цивілізованими, носили туніки, халати й пов’язки на стегнах. До більш сучасного одягу історики відносять штани. Історики вважають, що якась древня людина здогадалася зшити брюки заради того, щоб було зручно їздити верхи. Відповідно, з розвитком верхової їзди змінився і одяг.

Одними з найдавніших штанів раніше вважалася пара, знайдена в Непалі. Археологи провели радіовуглецевий аналіз і дійшли висновку, що їх вік становить близько 2400 років. Тепер Майк Вагнер (Mayke Wagner) із Німецького археологічного інституту повідомляє про ще більш ранню знахідку.

У статті, опублікованій в журналі Quaternary International, німецькі археологи розповідають про дві пари вовняних штанів, які були виявлені на кладовищі в окрузі Синьцзян в Китаї. Радіовуглецевий аналіз показав, що їм як мінімум три тисячоліття.

До появи перших штанів стародавні китайці носили спідниці й плащі. Потім розвиток верхової їзди змусив місцевих жителів змінити «вектор моди».

Один з колег Вагнера спробував надіти стародавні штани і пройтися. Він відзвітував, що ходити в них зовсім незручно. Тому вчені роблять висновок, що такий одяг був пошитий тільки для верхової їзди. Цю теорію підтверджують виявлені в сусідніх могилах сідла і поводи.

Незважаючи на поважний вік, брюки володіють вишуканими елементами, візерунками, і зроблені вони з дорогої вовни. Вагнер стверджує, що наші предки приділяли красі і моді не менше уваги, ніж сучасні люди. Коли шився одяг, то цінувалася не тільки практичність, але і стиль.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *