У Киргизії за рік викрадають 15000 наречених

Влада Киргизії повідомила дані по кількості укладених шлюбів в результаті стародавнього обряду «викрадення нареченої»

Так, за даними омбудсмена республіки Турсунбека Акуна, за останні три роки в Киргизії було зафіксовано 24 тисячі випадків викрадення наречених. Проте ще в кінці 2011 року тимчасовий президент республіки Роза Отунбаєва заявляла, що щорічно в країні відбувається 15 тисяч подібних випадків. При цьому велика частина взятих таким чином шлюбів закінчуються розлученням, а деякі викрадені наречені кінчають життя самогубством. На сьогоднішній день, за даними асоціації кризових центрів, кожен п’ятий шлюб в Киргизії взятий насильницьким шляхом.

Незважаючи на те, що за проведення обряду викрадення нареченої передбачена кримінальна відповідальність, постраждалі в правоохоронні органи воліють не звертатися. Так, за останні 12 років з відповідною заявою звернулося всього 150 чоловік.

Влада республіки давно намагається вирішити питання укладення насильницьких шлюбів, проте всі спроби посилити місцеве законодавство поки безуспішні. Передбачається, що це пов’язано з тим, що, незважаючи на заборону, в Киргизії досі процвітає багатоженство, і депутати бояться, що жорсткість законодавства торкнеться і їх інтересів.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *