Тісульська принцеса – наказано забути

Тісульська принцеса – наказано забути

Про «Тісульську принцесу» в науковій пресі публікацій немає. Офіційна наука не бажає обговорювати тісульську знахідку, яку не може пояснити. Але мовчання зовсім не означає, що цієї знахідки не було.

5 вересня 1969 року начальнику ділянки вугільного розрізу, що в селі Ржавчик Тісульського р-ну, Олександру Масалигіну доповіли: гірник Карнаухов виявив у вугільному пласті саркофаг. Масалигін працював на вугільних шахтах не перший день і чув, що часом шахтарі знаходять у вугіллі предмети, яких там не повинно бути.

Гвинт, ланцюжок, металева кулька або який інший предмет штучного походження в вугільному пласті, вік якого обчислюється мільйонами років – так цього не може бути, тому що не може бути ніколи! Але серед шахтарів десятиліттями ходять байки про знайдені в вугіллі незвичайні артефакти. А тут цілий саркофаг!

Масалигін наказав зупинити всі роботи, підняти знахідку з 70-метрової глибини на поверхню і почав дзвонити в район, поспішаючи доповісти про незвичайну знахідку і просячи прислати когось якомога швидше.

А в цей час до незвичайної знахідки зійшлися робочі. Пішли розмови: «Ось приїдуть міські, заберуть все собі. А нам, залишать» шиш та кумиш» і навіть не розкажуть, що було всередині ». Вже хтось притяг ломик і почав довбати мастику, щоб підняти кришку.

Довго довбати не довелося. Під впливом повітря і світла замазка потекла. Один з любителів екстриму взяв на палець краплю, лизнув і тут же виплюнув: «Гидота». (Цього виявилося достатньо: через тиждень у нього почався психічний розлад. Через півроку він вже зовсім нічого не розумів і замерз біля стіни свого будинку – не зміг знайти двері.)

Мужиків охопив азарт і не звертаючи уваги на крики начальника вони підняли кришку і скинули її на землю. Зітхання розчарування вирвалося з грудей: золота і дорогоцінних каменів в саркофазі не виявилося. І все ж там було на що подивитися.

У мармуровому ящику (250 Х 80 Х 90 см товщина стінок 15см.) Лежала молода жінка європейської зовнішності, 25-30 років, зростом 170-180см. Великими відкритими очима вона дивилася в високе небо. На ній була біла мереживна сукня довжиною трохи нижче колін. Труна була заповнена рожевою рідиною, що нагадувала слабкий розчин марганцівки.

Через кілька годин прилетів вертоліт, з якого вийшли молоді люди міцної комплекції в однакових сіреньких костюмах. Вони відігнали всіх від саркофага (заразно!) І переписали всіх присутніх. Потім повантажили знахідку в вертоліт і полетіли.

Через кілька тижнів в Ржавчик прибув професор з Новосибірська, який прочитав в місцевому клубі приголомшливу лекцію.

Виявилося, що «Тісульській принцесі» кілька сот мільйонів років, хімічний склад рідини і тканини одягу красуні вчені визначити не можуть, що в труні в головах був знайдений предмет невідомого призначення. Що ця знахідка переверне науку і скоро в місцевій газеті буде надрукована величезна стаття.

Жителі села тільки ахали і хитали головами. Наступний тиждень вони читали місцеву пресу від кірки до кірки, вишукуючи статтю про Тісульську принцесу. Стаття дійсно з’явилася, але до розчарування селян це була коротка замітка, що у села Ржавчик знайшли цікавий артефакт, який з цікавістю вивчають вчені.

А скоро в Ржавчик приїхали вже знайомі молоді люди в сірих костюмах, які пояснили, що професор ще той фантазер і редактор газети, яка надрукувала цю ахінею, вже суворо покарана. Потім вони разом з дільничним міліціонером пройшли по всіх будинках і вилучили всі номери крамольною газети.

Через 4 роки в село знову заявилися неждані гості. Тепер приїхала ціла експедиція в складі групи фахівців та кількох десятків робітників. У 6 км. від місця виявлення саркофага в околицях і на островах о. Берчікуль почалися масштабні розкопки.

Селян з’їдала цікавість, але район розкопок був оточений солдатами. Офіцер наніс візит до сільради і попросив голову довести до відома мешканців, що кожен, хто спробує проникнути за оточення, буде мати не просто неприємності, а дуже великі неприємності.

Одного разу кілька робочих з розкопок заглянули в Ржавчик – мужики були напідпитку і прийшли за додатковою порцією міцного. Один з них і проговорився, що знайдені ще три саркофага.

Експедиція працювала все літо і частину осені. Після неї залишилася величезна буквально переорана територія. Але в цей раз ніхто не поспішав розповісти жителям Ржавчика, що ж знайшли недалеко від їх села.

Правда чи чергова байка – хто зна…

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *