Цікаві факти

Цікаві факти

* * *

великий російський письменник, Федір Михайлович Достоєвський, був прихильником досить агресивного сексу.

Тургенєв, навіть порівнював його з самим маркізом де Садом. Такі нахили письменника були підтверджені і його другою дружиною Анною Сниткиною. За її словами, крім усього іншого, чоловік просив її докладно описувати всі відчуття, які вона відчувала, займаючись з ним сексом.

* * *

Алхімік й лікар 16-го століття на ім’я Парацельс, описував універсальний розчинник, речовину, здатну розчинити будь-який інший матеріал, який був дуже корисним інструментом для алхіміків. Пізніші алхіміки, наприклад ван Хелмонт, стверджували, що фактично виявили його, хоча його прикладом, як вважають, був реактив, який вступав в хімічну реакцію тільки з певними речовинами.

Один очевидний парадокс: як Ви можете зберігати щось, що здатне розчиняти абсолютно все? У розчинника, як також стверджували, були лікарські властивості, особливо ефективні при лікуванні печінки. Хоча, чому він не розчиняв людину, що ковтає його, невідомо

Інтерес до універсального розчинника згас у 18-му столітті, коли німецький алхімік Канкелом оголосив його брехнею.

* * *
Поширеною помилкою вважається думка про те, що громадяни Стародавнього Риму вирішували, чи залишати в живих гладіатора після сутички за допомогою піднятого або опущеного великого пальця. Це помилкове судження виникло через картину Жана-Леона Жерома Pollice Verso. Художник невірно переклав з латини текст. Насправді ж, відігнутий у будь-яку сторону великий палець апріорі означав смертельний вирок, оскільки символізував собою не що інше як оголений меч. Життя гладіаторові лишалось тільки в разі, якщо імператор (а не вся юрба) залишав кулак стислим. Завдяки голлівудським фільмам омана «пішла в народ», але ми вважаємо незайвим в черговий раз це спростувати…

* * *

У 13 матір Ірми Гріз покінчила з собою, дівчинка залишилася з батьком – членом НСДАП. Незабаром вона кинула школу і вступила в Союз німецьких дівчат. З початком війни працювала медсестрою, а в 1942 вступила в «SS». Її тут же направили в табір Равенсбрюк, потім в Аушвіц, де Ірма була призначена старшою наглядачкою. Саме тут Гріз придбала репутацію самої жорстокої жінки Німеччини. Ця двадцятирічна дівчина знущалася над ув’язненими – била, порола, травила собаками і розстрілювала. Крім того у Ірми склалася репутація німфоманки, а улюбленими іграми стали сексуальні знущання над в’язнями. У 1945 її захопили англійці і засудили до повішення.

* * *

В 1939 році Радянський Союз використовував радіостанцію Мінська у вигляді радіомаяка для наведення німецьких літаків, що здійснювали бомбардування території Польщі, за що з боку Герінга була передана офіційна подяка К.Е.Ворошилову (до речі, після завершення польської кампанії Герінг надіслав Ворошилову в подарунок літак).

* * *

Страшні картини безглуздих винищувальних радянських атак відображені в багатьох спогадах і листах німецьких солдат: «Знову займаючи територію, Червона армія мобілізує все населення, чоловіків і жінок …. Вони використовуються для збільшення числа і маси атакуючих. Ці неозброєні цивільні […] підозрювалися в співпраці з нами і в багатьох випадках буквально розплачувалися життям за цю підозру …. Великі щільні маси людей марширували плечем до плеча по мінних полях, які ми тільки що встановили. Люди у цивільному й бійці штрафних батальйонів рухалися уперед мов автомати, проломи у рядах з’являлися тільки коли кого-небудь вбивало чи ранило вибухом мін. Здавалося, ці люди ніколи не відчувають страху або замішання. Ми помітили, що ті, хто впав, пристрілювалися невеликою хвилею комісарів або офіцерів, що слідувала дуже близько за масами, за жертвами покарання ». (Lucas J. War on the Eastern Front: the Germas Soldier in Russia. L.1991).

* * *

У 1944 році в Нормандії німецькі війська розгорнули проти союзників справжню снайперську війну. Особливо часто від куль снайперів гинули англійські офіцери. Зрештою, один з снайперів був полонений англійцями. Коли йому задали питання, як вони примудрялися знаходити саме офіцерів (англійські офіцери вже давно носили просту польову форму без знаків розрізнення), він, усміхнувшись, відповів: «Ми просто стріляємо в людей з вусами» (в ті часи в британській армії вуса дозволялося носити тільки офіцерам). Про те, що трапилося зі снайпером, історія замовчує – але вуса офіцери британської армії носити перестали.

* * *
1815 рік. Всі фондові біржі Європи налякані поверненням Наполеона . Була терміново створена нова, сьома антинаполеонівська коаліція. Від результатів битви при Ватерлоо залежала і доля англійських державних паперів. Якби Наполеон переміг – вони різко впали б у ціні. А якби виграв Веллінгтон, цінні папери Англії подорожчали б. Початок битви був за французами – депеша про це пішла в Англію.
А у Ротшильдів в цей час була найшвидша в Європі пошта – голубина. Натан Ротшильд отримав повідомлення про перемогу над Наполеоном на кілька годин раніше уряду. Він міг би просто почати скуповувати англійські цінні папери і добре заробити на цьому. Але Ротшильд вирішив вчинити інакше – він прийшов на біржу і почав продавати англійські папери у величезній кількості. По біржі пронісся слух – Ротшильд щось знає. Швидше за все сталася катастрофа і Веллінгтон розбитий. Почалася паніка. Вартість англійських цінних паперів упала практично до нуля. І Ротшильд скупив все за безцінь. За один день він заробив майже 200 мільйонів фунтів – абсолютно фантастична на ті часи сума.
* * *
Перша згадка про коньяк, як про алкогольний напый, зустрічається в документах, датованих 1622 роком. Дослівно там написано «коньяк з Коньяку». Любителі цього благородного напою повинні сказати «спасибі» жителям маленької французького села під назвою Коньяк. Адже саме вони свого часу помітили, що спирт, який довгий час знаходився в дубовій бочці, набуває особливі властивості
* * *

За життя Даші – Доржо був монахом. Одного разу вночі в 1927 році він заявив своїм студентам і братам по вірі, що його час настав. Він був готовий перейти у інший світ, але перш він попросив усіх приєднатися до нього в медитації. Легенда свідчить, що Даші- Доржо тихо помер під час медитації. Незабаром після смерті він був похований сидячим в позі лотоса в сосновій труні, яка була спеціально вирізана для такої не зовсім звичної пози небіжчика. Кілька років по тому тіло ченця витягли з труни. На диво всім, труп зберігся ідеально і залишався сидіти у все в тій же позі лотоса. Він був знову відданий землі. І ось зовсім недавно, тіло ченця було ексгумовано вдруге. Вчені та судово-медичні експерти були вражені тим, що тіло збереглося в майже ідеальному стані. Час не владний над мумією. Аналіз шкіри і зразків волосся показав, що клітини його тіла станом нагадують небіжчика, який помер протягом 36 годин, а не який помер майже 100 років тому

* * *

Уже практично істиною вважається малий зріст Наполеона. Його прийнято вважати коротуном, це навіть увійшло в безліч ідіоматичних виразів. Але який же насправді був зріст Наполеона Бонапарта?
За загальноприйнятою версією він дорівнює 157 см. Але є мемуари камердинера імператора, в яких названа величина в 5 пьє 2 пуса і 3 лінії. У перерахунку цих французьких мір на сучасні виходить 168,79 см. Така величина для того часу була дуже навіть не маленькою, скоріше навіть вище середнього. Відомо, що в адмірала Нельсона зріст дорівнював 160 см, Черчилля – 166 см, Сталіна – 165 см.
Тоді цікаво стає походження величини в 157 см. За однією з версій авторами стали англійці. Вони по умисно чи ні перевели французькі міри в англійські з помилкою і отримали ці горезвісні 157 см. Це дало додаткові підстави для політичної сатири та пропаганди.
Згідно з іншою версією оцінка зросту Наполеона була суб’єктивною. Імператор відрізнявся непропорційною фігурою з великою головою, тендітним, худим тілом. А ось його маршали навпаки були дуже високими і великими. Так що на їх тлі імператор здавався набагато менше.

* * *

У повій в Стародавній Греції був свій рекламний хід. На сандалях у них стояли набійки із написом «Йди за мною»

* * *

У 1942 році британський торговий корабель потопив німецький підводний човен. Один з моряків, Пун Лім, вистрибнув за борт і зумів дістатися до вільного плота, позбавленого правда навіть мотора для човнів. Спочатку у нього було небагато води і печива, але скоро запаси закінчилися.

Пліт дрейфував по Атлантиці, моряк збирав дощову воду й ловив рибу. Він сам спорудив вудку, а рибу споживав сирою. Якось йому навіть пощастило зловити чайку. Через 113 днів пліт пристав до бразильського берега. За цей час Лім на 9 кг схуд, але зберіг здатність самостійно пересуватися

* * *

Сатиріазис – це чоловічий аналог німфоманії. Саме він нього страждав відомий французький письменник Гі де Мопассан. Він постійно відчував статеве збудження, але мучився від неможливості його негайного і повного задоволення. За його словами, від страждань не позбавляли навіть 6-7 актів на годину. Мопассан навіть хвалився перед іншим відомим французьким письменником Флобером, що для нього 20 актів любові не складніше ніж два. Для доказу своїх слів перед скептиком Флобером, Мопассан провів експеримент в борделі. У публічному домі Гі повністю підтвердив свої слова.

Правда такі подвиги не привели до добра – у Мопассана розвинулася важка форма сифілісу, яка в комплекті з нервовою перевтомою його і вбила.

* * *

У 1914 році Генрі Форд подвоїв зарплати своїм робітникам, змусивши тим самим і конкурентів підняти зарплати на своїх підприємствах. У результаті доходи Форда збільшилися, оскільки набагато більша кількість американців змогли дозволити собі покупку його моделі “Т”.

* * *

Людина хоч і не з підряду жуйних, але завжди любила пожувати. Відомо, що ще в Древній Греції жували смолу із мастичного дерева, щоб освіжити дихання і очистити порожнину рота. В XVI столітті у європейців на зміну смолі прийшов жувальний тютюн. А перша подоба сучасної жувальної гумки з’явилася у середині 19 століття.

* * *

Стародавніх єгиптян можна із упевненістю назвати першими квітникарями. Вони вирощували квіти ще 4000 років тому. З тих пір більшість рослин піддалися певнім еволюційним змінам. Проте залишилися й такі, на кого еволюція, здається, взагалі не вплинула. Квітуча рослина магнолія ніяк не змінилася з тих самих пір, коли нашими континентам бродили величезні ящери.

* * *

Перед одруженням, Наполеон та Жозефіна нотаріально уклали шлюбний контракт.

Зокрема в Статті 5 говорилося: «В разі розторгнення шлюбу, майбутня дружина та її спадкоємці мають повернути: 1) одяг, постільну білизну, кружева, срібло, ювелірні вироби і діаманти, 2) усі меблі й інші рухомі об’єкти, які майбутня дружина чи її спадкоємці не зможуть довести , що вони придбалися нею чи належать іншим.»

А у Статті 6 майбутня дружина має провести інвентаризацію всього належного ній майна до шлюбу.

* * *

В Московській державі 15-18 століть були люди з посадою «губний цілувальник». Що ми можемо подумати про це сьогодні? Напевно в голову приходять досить цікаві «тлумачення». Взагалі цілувальниками називалися особи, що обиралися з числа селян або посадських людей для виконання фінансових або, приміром, судових обов’язків.

Наймаючись на службу, вони клялися робити це чесно, для чого цілували хрест, звідси і назва посади. «Губні» ж цілувальники іменувалися від іншого значення слова «губа» в ті часи – територіальний округ, в якому місцева влада на чолі зі старостою здійснювали судово-поліцейські функції.

* * *

26 вересня 1976 році в Новосибірську молодий, 24 річний льотчик Володимир Сєрков здійснив несанкціонований зліт на літаку Ан-2. Трохи покружлявши над містом , він скерував літак на житлову п’ятиповерхівку в якій мешкала його дружина з родичами. Це була помста камікадзе за розлучення.

* * *

В Московському Соборному Уложенні від 1649 року. Страта стала основним видом у покаранні за кримінальні провини. Були затверджені різні види смертних страт: проста – повішення і кваліфікована – обезголовлення, четвертування, спалення (в справах релігійних і по відношенню до паліїв), а також заливання розжареного металу в горло за фальшивомонетництво. Передбачалась і смертна кара до курців тютюну.

* * *

У 1281році, Хубілай – п’ятий монгольський великий хан, онук Чингісхана, вирішив підкорити Японію. Щоб перевести свої війська через Корейську протоку, хан задумав звести міст, рівних якому ще не було в світі. Для будівлі гігантської споруди знадобилося десять тисяч суден. Незабаром на кораблі, що вишикувалися в одну лінію був покладений дерев’яний настил і авангард безжальної монгольської кінноти вже загуркотів по ньому копитами … Але тут раптово налетів тайфун і миттю знищив жахливий міст. Цей рятівний тайфун отримав в японській історії назву Божественного вітру – камікадзе. Пізніше, словом камікадзе почали називатися воїни-смертники.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *