Цікаві факти – 3

Цікаві факти – 3

* * *

Одним з найпопулярніших чоловічих модних аксесуарів в Середні століття був гульфик – клапоть або мішечок, який кріпився до передньої частини брюк, щоб підкреслити мужність, зробивши акцент на статеві органи. Гульфик зазвичай був набитий тирсою або тканиною і застібався на гудзики або зав’язувався тасьмою. В результаті область промежини чоловіка виглядала досить переконливо.

Модним взуттям вважалися чоботи з довгими і гострими носами, які також повинні були натякати на дещо не менш довге в штанах їх власника. Ці предмети одягу нерідко можна бачити в картинах голландських художників того часу.

* * *

Французький король Філіп, викривши власних дочок у зв’язках з деякими з його васалів, відправив двох з них в монастир, а третю вбив. Що ж стосується провинилихся придворних, вони були страчені жорстокою публічною стратою.

* * *
Згідно з історичними записами, коли римський флот напав на грецькі Сіракузи, городяни звернулися до Архімеда. Жителі сподівалися, що геній Архімеда допоможе їм відбити атаку римлян.
Архімед звелів кільком десяткам воїнів відполірувати свої щити, і направити відбите від них світло на один з римських кораблів. Як стверджували історики, римські кораблі спалахували й тонули.
Пізніше багато дослідників висміювали цей.
Однак в 1973 році професор Іоанніс Саккас вже відтворював цей дослід. Він побудував невелику модель римського корабля, використовуючи ті ж матеріали, з яких римляни будували свої кораблі, і за допомогою асистентів направив відображення 70 відполірованих мідних дзеркал на модель корабля.
Буквально через кілька секунд корабель задимівся, а через пару хвилин згорів дотла, що стало доказом того, що використовуючи цю давню технологію, Архімед міг спалювати кораблі.

* * *

У 12-13-му століттях в Європі содомітів було прийнято палити на вогнищах, вішати, морити голодом до смерті і катувати, зрозуміло, щоб «вигнати демона» і «спокутувати гріх». Проте існують свідчення того, що деякі представники вищого суспільства все ж практикували гомосексуалізм. Наприклад, про англійською короля Річарда I, прозваного «Левине серце» за виняткову хоробрість і військову майстерність, подейкували, що на момент зустрічі зі своєю майбутньою дружиною він перебував у сексуальному зв’язку зі своїм братом. Також король був викритий у тому, що під час візитів до Франції «їв з однієї тарілки» з французьким королем Філіпом II, а вночі «спав в одному ліжку і мав з ним пристрасну любов».

* * *

На початку 1920-х років уряд більшовиків запустив програму реалізації так званих «романівських» коштовностей, яка буквально підірвала світової ювелірний ринок. На початку більшовики планували закласти цінності в європейських і американських банках, проте потім було прийнято рішення про продаж. Практично більшість скарбів пішла за безцінь – по-перше, не було такої кількість експертів, щоб в рекордно стислі терміни грамотно провести оціночну ревізію, а, по-друге, і самі більшовики особливо не зациклювалися на справжній ринковій ціні. Частину коштовностей взагалі було продано на вагу. Наприклад, колекціонер Норманн Вайс купив речі із Алмазного фонду оптом: 10 кілограмів «діамантового лома» обійшлися йому всього у 50 тисяч фунтів

* * *

Калігула змушував своїх слуг складати його вражаючі золоті запаси у величезні купи, щоб він міг кататися по золоту, просто тому що любив насолоджуватися почуттям дотику дорогоцінного металу до своєї шкіри. Також в історіях про нього повідомляється, що Калігула годував своїх улюблених коней вівсом, змішаним із золотом і часто пригощав своїх гостей скибочками хліба, “виготовленого” з чистого золота просто для того, щоб показати, наскільки він багатий. А коли він не купався в золоті, Калігула кидав його на підлогу, щоб буквально «ходити по золоту»

* * *

Під час Другої світової війни з американської армії в Європі дезертирували близько 50 000 чоловік. Це дуже багато, особливо враховуючи, що в справжньому бою брали участь тільки 10 відсотків солдатів. Паризька преса писала про те, що багато озброєних дезертирів об’єднувалися в банди і грабували банки

* * *
Про програму стерилізації Третього рейху широко відомо. У 1933 році було прийнято «Закон про запобігання народження потомства з спадковими захворюваннями». Всі лікарі були зобов’язані повідомляти про тих пацієнтів, які були визнані розумово відсталими, психічно хворими (в тому числі на шизофренію і маніакальну депресію), епілептиками, сліпими, глухими чи фізично знівеченими. Неповідомившім загрожував серйозний грошовий штраф.
У 1909 році в Швеції було засновано товариство «Шведська расова гігієна». Євгенічний закон був прийнятий в 1934 році і офіційно скасований тільки в 1976 році. За час дії програми 21 тис. чоловік були примусово стерилізовані, 6 тис. чоловік були змушені до «добровільної» стерилізації.
У 1973 Чехословаччина почала проводити політику стерилізації циганок. Причому це тривало і після оксамитової революції 1989 року.
Сполучені Штати були першою країною, яка централізовано ввела стерилізацію для цілей євгеніки. До 1929 року євгенічні закони були прийняті в 24 штатах і до 1939 року було вже 30 тисяч стерилізованих. Президент США Кулідж заявив: «Америка має лишатися Америкою. Закони біології показують … що нордична раса погіршується, коли змішується із іншими »

* * *

Є деякі свідчення, що штучні пеніси активно використовувалися в Середні століття. Зокрема, записи в «покаянних книгах» – склепіннях покарань за різноманітні гріхи. Ці записи були приблизно такими:

«Ви зробили те, що деякі жінки роблять з предметами, що мають форму фалоса, розмір яких відповідає гріховності їх бажань? Якщо так, ви повинні каятися на всі святі свята протягом п’яти років! » Фалоімітатори не мали ніякого офіційної назви до епохи Відродження, тому їх позначали назвами предметів, що мають подовжену форму. Зокрема, слово «дилдо» походить з назви довгастої хлібини з кропом: «dilldough»

* * *

Наприкінці XVIII століття Британська Ост-Індська компанія, яка торгувала індійським чаєм, була на межі розорення. При ввезенні чаю вона повинна була платити 25-відсотковий податок, що робило її товар неконкурентоспроможним: контрабандний голландський чай був значно дешевше.

Прагнучи допомогти компанії, англійський парламент в 1773 році звільнив її від 25-відсоткового податку, але ввів трьоепенсове мито з фунта чаю для американських колоній. Це був символічний податок, який ні на що не впливав: навіть з його сплатою чай Ост-Індської компанії обходився колоністам дешевше, ніж голландська контрабанда.

Міра була виключно політичною: метрополія хотіла якось позначити, хто у домі господар. Але колоністи заявили, що відповідно до британської конституцією обкладати їх податками можуть тільки ними ж вибрані представники, яких не було в парламенті метрополії.

В результаті американці оголосили бойкот англійському чаю. 16 грудня 1773 в Бостоні кілька десятків колоністів пробралися на британські кораблі, що стояли в гавані, і викинули весь вантаж чаю за борт. Цей демарш потім назвали «Бостонське чаювання». Англія відповіла введенням військ. Так почалася Війна за незалежність США.

* * *

До того моменту, як на початку XX століття Поль Пуаре на пару з Коко Шанель позбавили жінок від корсетів, від нього встигло постраждати чимало європейок. Ступінь фанатизму в різні часи коливався, як і уявлення про ідеал. Якщо в попередньому столітті талія в 60 сантиметрів вважалася осиною, то в кінці XIX століття цей параметр був майже в два рази менше – 33 сантиметри. А все через популярну у той час французьську співачку-актрису Полін Барнс, що досягла горезвісної досконалості. Звичайно, і в наш час є свої Полін: Діта Фон Тіз, наприклад, позбавилася від нижньої пари ребер хірургічним шляхом. Але жінкам, які не застали появи пластичної хірургії, доводилося значно складніше: вони все життя страждали деформацією внутрішніх органів, скороченням обсягу легень, а часом і нездатністю виносити дитину. Думаєте, в минулому дівчата користувалися нюхальними солями так часто через зайву вразливість? Їм просто було нічим дихати, тому вони постійно падали в обморок.

* * *
В Московії, здається, крали у всі часи. Але топ-парад російських хабарників і казнокрадів по праву очолює, безумовно, Олександр Данилович Меншиков. Не вдовольняючись хабарами з прохачів, «ясновельможний» грабував маєтки польської та литовської шляхти під час Північної війни, закріпачував українських козаків, забирав землі у суміжних з його маєтками поміщиків, обкрадав казну на всіляких підрядах, запускав руку в щорічне утримання для Курляндського двору, наживався на спекуляціях зерном, привласнював військову здобич. У 1708 році війська під його командуванням вчинили грабіж в Могильові.
З 1711 до закінчення царювання Петра сановний злодій майже не виходив з суду. Рятували Меншикова приязнь Катерини, а також безсумнівні заслуги перед Російською імперією. Скільки накрав Меншиков, невідомо. Але тільки готівкою в князя у 1727 році було конфісковано 13 мільйонів рублів – це не рахуючи вотчин і кріпаків, а також 200 пудів золотого й срібного посуду. Якщо порівняти, то військовий бюджет імперії в 1724-1729 рр. склав 17 мільйонів рублів

* * *

Олександр Македонський придумав ефективну техніку “відбору персоналу” – він дозволив своїм солдатам писати додому листи, які після перехоплювалися і уважно вивчалися, після чого визначалася ступінь лояльності або провини людини

* * *

У Стародавньому Римі за батьковбивство винного кидали у воду в зав’язаному мішку разом зі змією, собакою, півнем і мавпою.

* * *

Вже наступного дня після смерті Леніна нарком зовнішньої торгівлі Леонід Красін запропонував зберегти тіло вождя в замороженому вигляді. Пропозиція приймається, у Німеччині замовляють спеціальне холодильне обладнання, але десь через місяць підготовку до заморожування переривають. На сцені з’являються замдиректора Інституту хімії Борис Збарський і завкафедрою анатомії Харківського медичного університету Володимир Воробйов. Останній зберігав у себе на кафедрі «мумії прямо в кімнаті без жодної сталості температури протягом 15 років», як написав Дзержинському нарком освіти України Володимир Затонський. Воробйову і Збарському доручають провести бальзамування без заморожування.

* * *

Слугою при туалеті називали слугу, який відповідав за бездоганну чистоту королівського сідалища Його Величності Генріха VIII після того, як правитель спорожняв свій кишечник в королівський горщик. Серед інших обов’язків такого слуги були звільнення горщика і очищення королівського заднього місця за допомогою губки, насадженої на палицю.

І навіть незважаючи на те, що єдиною турботою такого слуги було возитися з випорожненнями людини, яка була настільки товстою, що її труп лопнув після смерті, ця посада вважалася “ласим шматочком”. Згідно книзі, присвяченій даній темі, важливіше цієї посади вважалася лише посада камергера, оскільки тільки це посада дозволяла перебувати поруч з королем найбільшу кількість часу.

* * *

Під час Другої світової війни корейцеві по імені Кенжон Ян довелося воювати на боці трьох армій, хоча воювати йому не хотілося зовсім. Спочатку його насильно мобілізували в армію імперіалістичної Японії. Під час битви на Халхін-Голі, радянська армія взяла його в полон і його відправили в робочий табір. У 1942 році, під час нестачі людей в радянській армії в її битві з фашистською Німеччиною, його змусили приєднатися до тисяч інших ув’язнених і відправили на війну з німцями на боці Червоної армії. А в 43-му під Харковом Ян потрапив у німецький полон і поповнив ряди вермахту.

Нарешті, вже влітку 1944 року в Нормандії його взяли в полон останній раз – цього разу американці. Везучим Кенжона точно не назвеш, але зате живучим – цілком. Після всіх своїх пригод він залишився жити в Америці і дожив до 1992 року.

* * *

Сонячні окуляри спочатку виписували хворим сифілісом. Сифіліс призводить до світлової чутливості, тому в XIX й на початку XX ст. лікарі виписували затемнені окуляри хворим .

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *