5 Квітня, 2020

Цікаві факти – 2

* * *

Випадок привів до смерті одного з синів царя Дарія II. Його вбив перський солдатів Мітрідат, за що його піддали скафізму. Це була перська болісна кара. Ідея полягала в тому, що страчуваного поміщали в якусь подобу колодок, роль яких виконувала пара вузьких човнів. Зовні залишалася голова і кінцівки. Жертву щедро годували, потім поїли сумішшю молока і меду для стимуляції найсильнішого проносу. Так само медом мастили тіло зовні – обличчя, руки, ноги …. Вся конструкція оставлялась на сонці, тіло обліплювали комахи, вони кусали, заповзали в рани, туди ж потрапляли фекалії і починався сепсис. Смерть була жахливою і дуже довгої, за свідченнями Плутарха, Мітрідат помирав 17 днів ….

* * *

Коли німці стали обстрілювати Лондон ракетами «Фау-2», англійці фальсифікували повідомлення про попадання – повідомлялося, що ракети перелітають на 10-20 миль і падають за містом. Німці внесли поправки і безліч наступних ракет не долітали до Лондона і падали в море.
* * *
У далекому 1910 році, злочинець, що був засуджений до страти, на очах у величезної юрби роззяв – викрикнув з ешафоту: «Купуйте какао Ван Гуттена!»
За це, виробник какао обіцяв винагородити сім’ю злочинця. Відразу на наступний день, какао «Ван Гуттен», стало одним з найпопулярніших напоїв у місті, а ім’я його виробника друкувалося в усіх газетах. Какао моментально розкуповувалося з прилавків

* * *

Неандертальці мали набагато більш об’ємний мозок, ніж ми, та й тіла у них були куди міцніші й виносливіші. Мало того – вони ще й мореплавання освоїли на кілька тисяч років раніше.

* * *

Після смерті Ейнштейна у 1955 році проводивший розтин доктор з Прінстона поцупив мозок вченого до себе додому для “досліджень”. Зрозуміло, він був негайно звільнений, тим більше, що навідріз відмовлявся повернути вкрадене. Через кілька десятиліть цей доктор проробив на машині шлях до Каліфорнії спеціально для того, щоб повернути мозок Ейнштейна його внучці.

* * *

Спарта вважалася навіть за мірками Стародавньої Греції дивною державою. Крім усього іншого подив викликало становище жінок в цьому полісі. Вони займалися спортом разом з хлопчиками, причому тоді було прийнято це робити оголеними. Жінки сперечалися і навіть грубили чоловікам, мали вільні зв’язку із будь-яким вподобаним їм, були гранично сексуально розкутими.

* * *

Вільям Дженненс наприкінці 18 століття, напевно був найзаможнішою людиною Великобританії. Коли він прийняв рішення написати заповіт, його вже наздогнала старість.

Літній чоловік навіть прийшов до юриста, щоб оформити документ як годиться, але от тільки трапилася халепа – він забув вдома окуляри. Звичайно, це не проблема – можна було прийти і в інший день, от тільки в ту ніч він віддав Богу душу.

Кому ж перепали його двохмільйонні статки, хто став щасливчиком, який отримав спадщину?

Після його смерті почалося найцікавіше – Вільяма вже не було, а гроші-то нікуди не поділися. Як же їх ділити? Виходячи з рішення суду, головним спадкоємцем Дженненса був його внучатий племінник, але грошовими справами займалася його мати, а далі її старший син Річард. Цей варіант абсолютно не підходив іншим родичам покійного і вони почали судову тяжбу. З роками почали з’являтися нові спадкоємці багатія, навіть за океаном. До кінця 19 століття мало не кожен однофамілець Дженненса хотів урвати частину його майна. З цього мотиву Чарльзом Діккенсом навіть був написаний літературний шедевр «Дженненс проти Дженненса». Саме ця книга багато в чому допомогла спливти інформації про бюрократію і безправ’я в судовій системі Британії, після чого й сталася її реформа. У 1915 році нарешті ця тяжба закінчилася – залишки грошей Дженнеса були витрачені на юристів. За 117 років так і не виявила переможця в цій нелегкій боротьбі за спадщину.

* * *

Казкар Ганс Християн Андерсен, був людиною, що ненавиділа дітей, але до того-ж і не був схильний до спілкування з жінками.

Данський прозаїк, який прославився казками «Гидке каченя», «Дикі лебеді», «Дюймовочка» та багатьма іншими, з дитинства був дуже нервовим і сором’язливим. З віком характер Андерсена ставав тільки гірше, і про те, щоб розділити своє життя з іншою людиною, не могло бути й мови.

* * *

Наполеон мав пристрасть до незвичайних запахів. Якщо бути точніше, до аромату жіночого тіла. За кілька тижнів до повернення додому з чергових військових походів, він надсилав своїй улюбленій Жозефіні листи, з проханнями не митися, щоб повністю вкусити запах її тіла..

* * *

Кам’яна подставочка для ніг – річ в господарстві корисна. Але не в той момент, коли вагітна королева поспішає підійти до вікна, щоб глянути на в’їзд у двір царственого чоловіка. Зробивши невірний крок, цариця Македонії Олімпіада спіткнулася об вказаний предмет меблювання, та так ніяково, що впала, сильно забилась і втратила носиму нею дитину. Сталася ця сумна подія рівно за рік до народження Олександра Македонського, який не мав би жодного шансу з’явитися на світ, якби лавочка стояла в іншому місці. Замість того щоб зачинати великого завойовника Азії, королева б народжувала зовсім іншу дитину.

* * *
Як слідує з документів кримінальної справи штабу окремого кавказького корпусу, в липні 1841 року в пятигорському домі генерала Верзилина за звичаєм відбувся званий вечір. Князь Трубецькой грав щось героїчне на роялі, панове офіцери розмовляли з дамами. В залу увійшов офіцер Мартинов – як завжди, при своїй улюбленій черкесці – горянській куртці, в якій він здавався собі вкрай значним. «Ось, – сказав співбесідницям стоячий біля рояля поручик Лермонтов, – з’явився наш маленький горець зі своїм великим кинджалом» – і вказав при цьому на Мартиновську шаблю, дійсно завеликою для мініатюрного офіцера. До нещастя, ці слова несподівано для всіх пролунали в повній тиші: у князя Трубецького вийшла маленька заминка – запала клавіша рояля і він різко припинив грати. Мартинов образився і через деякий час різко зажадав від Лермонтова вибачень. Лермонтов, в свою чергу, образився на тон Мартинова і вибачатися відмовився. Так відбулася дуель, на якій 27-річний поет був убитий.

* * *

В мемуарах про єгипетську кампанію Наполеон згадує, як шальна куля прилетіла в розташування ставки французького головнокомандувача і явно зібралася з ним покінчити, якщо врахувати, що летіла вона акурат в голову. Але якраз за секунду до фатальної зустрічі Бонапарту здалося, що на його ботфортах ослабли зав’язки. Він почав нагинатися, щоб підтягти ремінець, і кулі вдалося тільки продірявити його капелюх і вбити офіцера, що стояв позаду.

* * *

Царевич Дмитро успадкував від батюшки, царя Івана Грозного, неприємну хворобу – епілепсію, яку тоді іменували «падучою». Жив він з матір’ю в своєму маєтку в Угличі (країною тоді правив його старший єдинокровний брат, Федір Іоаннович). Епілепсія у царевича, як і у самого Грозного, була для життя безпечна, слабкої форми, проте вона стала причиною його смерті. Дев’ятирічний хлопчик грав з однолітками в «ножички». Як і сучасні хлопчаки, вони кидали ножі, встромляючи їх в землю і відвойовуючи один у одного «території». І тут почався напад. На очах у няньок і друзів по іграх царевич впав, наштовхнувшись сонною артерією на ніж, який тримав у руці. Зробити нічого не встигли, і від рясної крововтрати дитина померла.

* * *

В кінці XV століття в Англії вели жорстоку війну дві династії – Йорки і Ланкастери, іменовані також Червоною та Білою трояндою. Вирішальний бій відбулося в 1471 році. Армія Йорків, очолювана Едуардом IV, зблизилася з військами графа Варвіка, полководця Ланкастерів. Сили були майже рівні, але ланкастерці опинилися в більш виграшному становищі: до них на підмогу йшли війська союзника, графа Оксфордського. І не просто йшли, а вже практично дійшли: крізь туман в долині ланкастерці могли бачити блиск копій. Проблема, щоправда, була в тому, що Варвік не знав, хто це до них їде – граф Оксфордський або Едуард. Тому назустріч наближаючомуся війську були вислані кінні розвідники – їм належало наблизитися на безпечну відстань і роздивитися емблеми на стягах. Знамена Едуарда прикрашало так зване «сонце величі», граф Оксфордський же воював під символом «етуалі» – шестикутної зірки. На жаль, під час переходу стяги вкрилися брудом і пилом, і дозорні змогли розгледіти тільки незрозуміле коло з промінчиками.

– До нас наближається Сонце! – Доповіли Варвіку, і той скомандував негайно кидатися в атаку. І лише коли війська вже зітнулись в сутичці, з’ясувалося, що на брудних знаменах була зірка. Поки військових розвели, ті порядком пошматували один одного, і підійшовшому до місця бою Едуарду вже не склало особливих труднощів розгромити ослабших ланкастерців

* * *

27 серпня 1896 почалася війна між султанатом Занзібару і Великобританією. Її жертвами став 1 поранений матрос з англійської сторони і 570 осіб з боку Занзібару. Тривала ця війна рівно 38 хвилин і є найкоротшою.

* * *

У Першу світову війну відбулася грандіозна морська битва, найбільша в цій війні. Сталася Ютландська битва 31 травня-1 червня 1916 поблизу берегів Данії в Північному морі. У битві брали участь 99 німецьких і 150 британських кораблів. Втрати сторін склали 6097 осіб та 14 кораблів у англійців і 2551 людей і 11 кораблів у німців. Перемога дісталася британцям, німецька сторона була значно ослаблена, а Ютландська битва значно вплинула на хід війни.

* * *
Протягом століть мариновані устриці як у Франції, так і в Англії вважалися їжею бідняків і замінювали м’ясо. З плином часу масовий вилов устриць призвівся до їх різкого скорочення в чисельності й вже наприкінці XIX століття устриці подорожчали настільки, що стали делікатесом.
* * *
17 жовтня 1814 в Лондоні на пивоварні Meux and Company Brewery вибухнув резервуар з пивом, після чого інші резервуари теж зруйнувалися через ефект доміно. В результаті майже півтора мільйона літрів пива вилилося на вулиці, розкидавши людей і заповнивши численні підвали. Число жертв склало 9 осіб, 8 з яких потонуло, а один загинув від алкогольного отруєння.
* * *
Рекорд книги Гіннесса в номінації «найтриваліший стаж роботи на одному місці» встановив Томас Стоддард, який народився в 1912 році. Він почав працювати в Speakman Company, розташованій в Вілмінгтоні, штат Делавер у США, 16 лютого 1928 року в якості кур’єра і пропрацював до свого виходу на пенсію в 2008 році в якості члена ради директорів

* * *

Популярна в Тунісі газована вода Boga зобов’язана своєю назвою російському «вода». Місцеві жителі налагодили доставку припасів і прісної води для пасажирів і екіпажів суден із залишками армії барона Врангеля, які кинули якір в порту Бизерта в Тунісі восени 1920 року. Люди жили на кораблях 4 роки, бо французька влада не дозволяла схід на берег. Отриману воду заливали в суднові цистерни з написом «Вода», яку туніські торговці, мабуть, прочитали в латинській транскрипції.

* * *

Фред Бор – інженер-хімік компанії Procter & Gamble, який створив в 1968 році металеву банку для чіпсів Pringles, настільки перейнявся любов’ю до свого дітища, що побажав залишитися в ньому і після смерті. Відповідно до заповіту Бора, його прах був похований в одній з цих банок.

* * *

Вперше розіграш популярної лотереї «Спортлото» проводився 20 жовтня 1970 року. Лотерея миттєво завоювала колосальну популярність, і щотижня в розіграшах брали участь мільйони людей. При вартості квитка в 60 копійок, збори від лотереї в 1980 році досягли більш 470 млн рублів і склали близько 70% бюджету московської Олімпіади-80. Розігрувалися дві системи – 5 із 36 й 6 із 49. Остання була замінена у 1986 році на 6 із 45, що дозволяло збільшити ймовірність виграшу на 30%. Проте, за всю історію існування лотереї 6 цифр були вгадані всього двічі, а максимальний розмір виграшу становив 9057 рублів.

* * *

10 січня 1939 року наказом Берії № 0021 в структурі НКВС було створено «Особливе технічне бюро» (ОТБ). У вересні – жовтні 1940 авіаційних фахівців (а крім них садили і артилеристів, суднобудівників, хіміків …) виділили в ЦКБ-29. Кадри вирішують все. Численні і висококваліфіковані кадри перетворили сумнозвісні «шарашки НКВД» в саме велике конструкторське бюро країни. Ключова в кожній справі проблема – проблема мотивації трудової активності працівників – була вирішена на безпрецедентному у світовій історії рівні. «Пряник» у вигляді 20 грамів масла або місце на нарах поруч з пічкою (його «по старшинству» відразу ж надали Туполеву), а також «батіг» у формі можливої ??відправки на тайговий лісоповал.

* * *

Кока-Кола. Спочатку цей напій представляв собою мікстуру, створену фармацевтом Джоном Пембертоном в 1886 році на основі витяжок з африканського горіха кола і листя коки. Продавали препарат в аптеці, розбавляючи водою, але …. втрутився випадок – службовець використав замість звичайної води, просто переплутавши крани, газовану.

* * *

Загадковий француз Террар народився в 1772-му році, а через кілька років батьки вигнали його з дому, бо не могли прогодувати: хлопчик постійно був голодний, просив їсти і тягав їжу з сімейної комори. Террару довелося подорожувати з групою злодіїв і повій і заробляти собі на їжу.

Він працював свого роду вуличним фокусником, на потіху народу ковтаючи цілі яблука, пробки, камені і навіть живих тварин. Пізніше підрісший Террар вступив до армії для заробітку і прожитку, але стандартного пайка йому не вистачало, і він рився в канавах, щоб знайти їжу. Але того, що він знаходив, все одно було недостатньо, і в підсумку хлопець був госпіталізований, оскільки в буквальному сенсі валився з ніг від виснаження.

Лікарі виявили до Террару інтерес і вирішили перевірити, скільки ж він може з’їсти. Вони принесли йому їжу, якої б вистачило 15-ти дорослим чоловікам, обід складався з живих кішок змій, ящірок, цуценят і цілого вугра. Все це Террар проковтнув не розжовуючи. З плином часу його апетит все ріс, і він почав харчуватися людськими трупами з моргу.

Зрештою дивного хлопця звинуватили в з’їденні живого немовляти і викинули з лікарні на вулицю, де він помер від туберкульозу. Як не дивно, Террар був людиною цілком нормального зросту і ваги, і лікарям так і не вдалося зрозуміти, чому йому було потрібно їсти так багато.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *