Трутовик Лускатий

Трутовик Лускатий

Трутовик Лускатий

(рус.Трутовик чешуйчатый, дат. Polyporus sgoamosus)

Реклама


Капелюшок гриба може досягати в діаметрі 30 см, товщиною же вона буває від 0,5 до 6 см. Спочатку має округлу форму, з віком стає ниркоподібним або віялоподібним, втиснутим до основи, пружний, м’ясистий. Його верхня поверхня покрита жовтуватою, охристою, кремовою або кольору глини плівкою, з великими бурими лусочками. Нижня поверхня являє собою трубчастий спороносний шар білого або жовтуватого кольору. М’якоть плодового тіла м’яка, м’ясиста, у дозрілого гриба жорстка, губчасто-пробкова, кришиться. Пори трубочок великі, незграбні, з нерівними зубчастими краями. Спороносний порошок білий. Спори довгасто-еліпсоїдні, часто скошені. Ніжка висотою 10 см, товщиною до 3-4 см, бічна або ексцентрична, частіше зігнута, набагато рідше зустрічається пряма. Вона добре розвинена, легко помітна, щільна, товста, у верхній частині – сірчано- біла або жовта, біля основи темно-бура або червонувато-коричнева.

Трутовик лускатий зустрічається на живих або мертвих стовбурах широколистяних порід дерев, що ростуть в помірній зоні всієї земної кулі. Гриб викликає на деревині білу гниль, іноді небезпечний як рановий паразит. Зростає з червня по жовтень.

Реклама


У їжу рекомендується вживати тільки молоді плодові тіла.Трутовики смажать, варять, маринують

Суп з Трутовиком лускатим

*Трутовик лускатий 500 г

* Морква (середнього розміру) 1 шт.

Реклама


*Цибуля ріпчаста (середнього розміру) 1 шт.

* Картопля – 4 шт.

*Трохи рослинного або вершкового масла.

*Зелень (кріп, петрушка), сіль – за смаком

Гриби миємо, чистимо: відрізаємо грубі ніжки, зчищаємо лусочки – це легко зробити, пошкребіть поверхню капелюшка “проти шерсті”. Очищені і вимиті гриби тремо на крупній тертці. Молоді гриби натираються легко, без зусилля. У старих грибів годиться тільки край капелюшка.

Натерті гриби кладемо в каструлю, заливаємо водою, підсолюємо і ставимо на плиту. Коли закипить, обережно знімаємо піну і варимо на невеликому вогні приблизно 30 хвилин.

У цей час темо на крупній тертці моркву, дрібно ріжемо цибулю. Цибулю і моркву злегка обсмажуємо на рослинному або вершковому маслі (кому як більше подобається).Картоплю ріжемо маленькими кубиками. Додаємо в каструлю з грибами. Туди ж додаємо обсмажені моркву і цибулю.

Варимо все до готовності картоплі – хвилин 15. Суп готовий.

Подаємо на стіл, додавши трохи дрібно порізаної зелені петрушки і кропу

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *