Тренування мозку

Тренування мозку

Не так давно була оприлюднена шокуюча інформація за результатами дослідження функцій мозку, яке провели американські вчені. Всі ми звикли думати, що зі старістю погіршуються і пам’ять, і мислення, і увага. Пояснювалося все це скороченням кількості нейронів в мозку. Але як виявилося, чим старшою стає людина, тим активніше починає працювати його мозок! До 60-ти же років розумові процеси досягають свого піку.

З’ясувалося, що погіршення властивостей мозку у літніх людей відбувається не через скорочення кількості нейронів, а через зменшення зв’язків між ними. А оскільки зв’язки між нейронами утворюються тільки в процесі посиленох інтелектуальної роботи, то тренування мозку – річ абсолютно необхідна, і тренувати мозок треба активно, як і весь інший організм.

Хороші інтелектуальні дані не залежать від кількості звивин. Наприклад, у відомого математика Гауса їх була гігантська кількість, а у нашого знаменитого хіміка Менделєєва, в порівнянні з ним, зовсім небагато. Гнучкий і гострий розум це тільки результат роботи над собою. Коли мозок посилено працює над якимось серйозним завданням, то зв’язки між нейронами закріплюються і посилюються, крім того поліпшується обмін речовин за рахунок припливу крові до працюючого органа.

Так само, як і тренування тіла на тренажерах, тренування мозку робить його більш потужним інтелектуально, що допомагає потім легко вирішувати і повсякденні проблеми. Ви запитаєте: як, чим же можна тренувати свій розумовий апарат?

Тренуванням мозку може служити будь-яка ситуація, де його потрібно дещо напружити. Наприклад, ви можете почати вивчати іноземні мови. Або прораховувати покупки в магазині, стоячи перед касою, без застосування калькулятора. Складно? Добре, значить, мозок працює. Якщо ви будете діставати калькулятор щораз, як тільки вам треба буде скласти більше двох чисел, ваші розумові здібності будуть слабшати з кожним роком. Вирішуйте кросворди, судоку – чим більше цифр крутиться у вашій голові, тим краще, значить, з’являється безліч нових нейронних зв’язків.

Ще вправи для тренування мозку: прокладайте шлях поїздки не за допомогою навігатора, а подумки; вчіть тексти вподобаних пісень; запам’ятовуйте номери телефонів, за якими телефонуєте досить регулярно; і, звичайно ж, читайте художню літературу, хоча б 15 хвилин на день, на ніч чи замість телевізора. Сюжет книги активізує уяву і народжує в голові візуальні образи, а значить, мозок працює. Але не зациклюйтеся на улюбленій фантастиці, читайте різне, особливо гарні історичні книги та статті на нашому сайті, вони змушують читача проводити паралелі з сучасністю, аналізувати, а за це відповідає права півкуля мозку.

Не забувайте і про фізичне навантаження, це взагалі дуже гармонійна система – невелика кількість фізкультури і в той же час потужне інтелектуальне навантаження. Більше розмовляйте з іншими людьми, і бажано саме в реалі, а не в чаті інтернету. Спілкування в соціумі загострює пам`ять і посилює увагу, тому що вам необхідно розуміти співрозмовника.

Тренуванням мозку, а значить і розвитком зв’язків між нейронами, може служити і рукодільна творчість, особливо та, де необхідна дрібна моторика рук – вишивання, бісероплетіння, в’язання. Для чоловіків це може бути різьблення по дереву, інкрустація, випалювання, тобто ті види рукоділля, де потрібно робити безліч дрібних рухів пальцями. Якщо ж ви відчуваєте крайній недолік часу на подібні хобі, купіть або зробіть самі чотки з дерев’яних намистин і перебирайте їх руками в моменти відпочинку.

Так що, дорогі друзі, тренуйте свій мозок, і він відплатить вам за це вдячністю.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *