Трагедія на хокеї

Трагедія на хокеї
Коли в Сокольниках 10 березня 1975-го року повинен був проходити матч збірної СРСР і Канади з хокею, на гру прагнула потрапити половина Москви. Багато хто тоді помітив, що з п’яти тисяч глядачів, що розмістилися на трибунах стадіону, більшу частину складали підлітки і діти в супроводі батьків. Люди приходили цілими сім’ями, щоб подивитися на свято хокею. І в своїх очікуваннях глядачі не помилилися.
Напруження боротьби було настільки сильним, що уболівальників буквально переповнювали емоції.
Спочатку гра проходила на рівних. Радянські хокеїсти вели в рахунку, але ближче до кінця третього періоду канадські вболівальники раптом починають жменями кидати на передні ряди жувальні гумки і кулькові ручки з логотипами канадської команди.
Жувальна гумка тоді в країні з тотальним дефіцитом була схожою на диво. Тому діти миттєво кинулися збирати з підлоги закордонні ласощі, не звертаючи уваги на окрики батьків.
Керівництво стадіону і спортивні функціонери, присутні на матчі, чудово розуміли, що подібна поведінка радянських людей неприпустима: потрап ці фотографії на сторінки західних газет – скандалу не минути. А це означає, що багато з них позбудуться своїх високих посад.
Тому вони пішли на крок, що коштував людських життів: відключили світло і накинули на двері виходів замки.
Очевидці згадують: тиснява почалася після того, як хтось у натовпі крикнув, що на канадській трибуні роздають жуйку. Глядачі кинулися до виходів, які виявилися закриті. Люди намагалися повернути назад, але їм це вже не вдалося.
У натовпі було багато дітей. Батьки раз у раз втрачали своїх малюків, а тому кричали. Навколо чувся дитячий писк і рев.
І тут почав діяти найстрашніший закон натовпу: першими в ньому гинуть найбільш слабкі – діти і люди похилого віку.
Серед цього жаху знаходилися люди, яким вдалося зберегти присутність духу. Вони миттєво зрозуміли, що потрібно зробити в такій надзвичайній ситуації, щоб спробувати врятувати хоча б дітей. Вони вихоплювали з натовпу дітей через голови дорослих і перетягували їх по головах у безпечне місце.
А в цей час гра закінчилася. Хокеїсти обох команд навіть не розуміли, який жах творився на виході з льодового стадіону. Співробітники міліції попросили їх просто трохи затриматися в роздягальнях, а потім дуже швидко провели їх через вихід, уздовж стіни якого стояли носилки, покриті білими простирадлами.
Величезний газон перед стадіоном поступово заповнювався трупами, які укладали прямо на нього. Тут же лежали ті, хто був придавлений і навівзадушений.
У той день загинули двадцять один чоловік, сотні були поранені.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *