Історія створення вібратора

Історія створення вібратора

Наші пращури досить дивно уявляли собі конструкцію жіночого організму, однак не могли й заперечити факту, існування специфічних жіночих хвороб. Ще у папірусі із Кахуна (приблизно 1900 до нашої ери.) було описано хворобу матки, у результаті якої жінки стають емоційно неврівноваженими та хворими, медики того часу пов’язували це із тим, що жіноча матка змінювала своє становище в організмі (це так звана «блукаюча матка »). Вважали єгиптяни, що у результаті отаких переміщень матка тиснула на інші органи – навіть до пережимання трахей, від чого організм й відчував себе зле, а пов’язані були ці переміщення із тим, що матка «голодна», причому у буквальному сенсі, й рухалася у пошуках «поживи». Аби вилікувати жінку, матку необхідно було нагодувати та повернути на місце. Для цього єгиптяни обкурювали статеві органи жінки різними приємними пахощами, нібито заманюючи матку, й водночас примушували хвору ковтати усілякі бридкі відвари, аби їх мерзенний смак відлякував матку від горла.

Неймовірним це здається нам зараз, але цим методом лікування користувалися – з перемінним успіхом – фактично майже до початку ХХ-го століття. Тому й не є дивним, що й греки не стали придумувати щось нове , погодившись із єгиптянами у природі істерії, описуючи її майже слово у слово, а Гіппократ дав цій хворобі назву – «істерія», що від грецького «hystera» (матка). Однак греки все ж зробили крок уперед – вони офіційно визнали, що жіночі істерії пов’язані із сексуальним розладом.
Платон також не оминув цю тему : «У жінок ота їхня частина, що зветься маткою, чи утробою, є не що інше, як оселившийся усередині них звір, переповнюваний дітородним жаданням; коли цей звір у порі, а йому довго не трапляється випадку зачати, він приходить у сказ, нишпорячи по усьому тілу, спирає дихальні шляхи та не дає жінці зітхнути, доводить її до останньої крайності й до усіляких недуг, доки нарешті жіноче жадання й чоловічий ерос не зустрінуться разом та не знімуть як би врожай із дерев ».

Інший грецький лікар, Гален, пов’язував цей стан з сексуальною незадоволеністю, особливо у темпераментних жінок, а так само у монашок, незайманих, вдів і заміжніх осіб, чиїм чоловікам було не до сексу. Рішення він бачив у «масажі до пароксизму». «Почавши із дотиків до органів, що вимагають лікування, доводити до судом, одночасно болючих і приємних … і з цього часу вона вільна від зла, яке відчувала», – стверджував Гален. Проблема була лише в тому, що лікарі визнали такий метод лікування вкрай виснажливим. Доведення жінки до оргазму вручну могло, зі зрозумілих причин, займати цілу вічність. Ця справа вимагала витривалості і неабиякого терпіння. І оскільки воно забирало дуже багато часу, для докторів, залежних від кількості прийнятих пацієнтів, це означало втрату грошей. Крім того, мастурбація взагалі розцінювалася як щось неправильне. І не тільки шкідлива з моральної точки зору, але і в цілому послаблює і душу, і тіло. Авіценна, вчений-мусульманин і основоположник сучасної медицини, вважав неприпустимим для жінок з істерією вдаватися до мастурбації, вважаючи її справою тільки для чоловіків – мужів і лікарів.
Але до думки Галена древні не особливо й прислухалися. Протягом тривалого часу, практично із V століття, розлади у жінок вважалися не хворобами, а признаками чаклунства й підлягали лікуванню церковною інквізицією, що була переконана – «чаклунок» спокусив диявол й вони уклали із ним союз, тобто перетворились на єретичок. А єретичок потрібно чи в тюрму садити, чи спалювати на вогнищі. Скільки до таких перспектив жінки не занадто прагнули, то цей час став ще і часом розквіту екзорцизму (це вигнання із одержимих диявола молитвами й заклинаннями). Рукопис Х століття доніс до нас текст такого заклинання-молитви, ось шматочок із неї: «Во ім’я Отця, Сина й Святого Духа. Господи, Владико воїнства небесного, тремтячи перед яким, стоять Ангели. Амінь, амінь, амінь. О матка, матка, матка, округла матка, червона матка, біла матка, м’ясиста матка, кривава матка, головчата матка, наповнена матка, о диявольська матка! Святою Трійцею, заклинаю тебе, матка, щоб ти без усякої болі повернулася на своє місце та звідти не рухалася, й не відхилялася, повернулася без гніву на місце, де помістив тебе Бог. Господом нашим Ісусом Христом заклинаю тебе, матка, щоб ти не шкодила рабі божій, не тримала ні шию, ні голову, ні горло, ні вуха, ні груди, ні зуби, ні ніс, ні очі, ні спину, ні руки, ні плечі, ні серце, ні шлунок, ні селезінку, ні печінку, ні нирки, ні хребет, ні суглоби, ні боки, ні пупок, ні нутрощі, ні міхур, ні стегна, ні гомілки, ні ноги, ні нігті її, щоб ти не тримала їх, а, заспокоївшись, залишилася на місці, яким тебе наділив бог, щоб здорова була раба божа. Амінь ».
Повернулися до медичних поглядів на істерію у 16 столітті. Майже одночасно італійські, французькі, й інші лікарі Європи запропонували не боротися із відьмами, а лікувати їх, оскільки істерія – це хвороба, зі своїми симптомами й перебігом, її по-різному, але всеж-таки пов’язували із хворобами матки. Лікування жіночої істерії досить тривалий час відбувалося приблизно так: пані приходила до лікаря, й він або медична сестра масажували її статеві органи, доки вона не відчувала оргазмічне звільнення від «накопичилося зла». Лікування могло тривати роками, сеанси відвідували по кілька разів на тиждень, й це була непроста робота для лікаря – на деяких із істеричних дам доводилося витрачати по годині робочого часу до досягнення нею оргазму. Для полегшення нелегкої праці лікарів й було винайдено спеціальний пристрій – трубу, з якої лився досить сильний струмінь тепленької води. Але у кожному кабінеті таку, до речі сказати, досить недешеву, установку не поставити, й істеричні дами дружно поїхали «на води». Їх популярність пояснювалася тим, що саме тут встановлювалися такі агрегати для жінок, які не відчувають регулярних оргазмів у власній спальні. Лікарі зітхнули із полегшенням: тривалість сеансу до досягнення оргазму став складати від 4 до 10 хвилин. І ось в 1869 році Американський лікар George Taylor патентує “Маніпулятор” – Масажуючий й вібруючий апарат на паровій енергії. Він попереджає, що лікування треба проводити під наглядом, щоб уникнути “передозування”. Апарати Тейлора розміщувалися у терапевтичних клініках, а також на курортах. На додаток до вібруючого масажеру священик Себастьян Кнайпп – визнаний авторитет у гідротерапії – запропонував використовувати сидячі ванни із висхідними потоками води. На багатьох курортах того часу ці прилади залишалися мало не єдиним методом лікування всіх жіночих захворювань й користувалися величезним успіхом! Втім, ще й зараз висхідний душ є однією із найпопулярніших фізіотерапевтичних процедур. Метод був дуже популярний і ефективний, тому служив приводом для всебічних наукових вишукувань. Французькі лікарі, що працювали у одній із відомих клінік, ретельно протоколювати стогони, спазми вагінальних м’язів, а також почервоніння тіла під дією “руковерчіння”. Все це сприймалося як реакція організму на викид у загальний кровотік застійної крові із статевих органів. Термін “оргазм” придумали значно пізніше.
1882 рік: Британський лікар Joseph Mortimer Granville винайшов електромеханічний вібратор (попередник сучасних вібраторів) для використання у якості медичного інструменту.
1900 рік: багато лікарів, наслідуючи цей приклад винаходять хитромудрі пристосування, які служать вібраторами. Підручники й статті із техніки вібраційного масажу нахвалювали ці машини й рекомендували їх для лікування практично усіх захворювань та економії часу лікарів. Нові вібратори скоротили час досягнення “результату” до 10 хвилин.
1902: Hamilton Beach патентує перший ручний вібратор, який можна використовувати вдома. Таким чином вібратор стає п’ятим електричним домашнім приладом – відразу після швейної машинки, але задовго до електричного праски.
1905: З’являються портативні зручні моделі, завдяки яким з’являється можливість користуватися дома вібратором.
1900-1920: Вібратори, що описані у журналі “Home Needlework Journal”, як засіб для релаксації й збереження здоров’я, із яким “усі задоволення молодості будуть пульсувати усередині вас”.
1918: Каталог “Sears and Roebuck & Company Electric Goods” розрекламував вібратор як доповнення до побутових домашніх приладів. До цього часу в США кількість випущених вібраторів перевищує кількість тостерів.
1920: Кінокомпанія “Stag films” почала використання вібраторів як реквізит. Всім стало зрозумілим, що стимулювання оргазму не пов’язане із нападами хвороби й із цього моменту закінчується епоха вібраторів як медичних приладів.
Наш час. Асортимент пропонованих товарів цього виду дуже широкий. Вібратори виконуються з різних матеріалів: гелеві, латексні, з кібер-шкіри, пластикові та інші. У кожного з матеріалів є достоїнства і недоліки. Прості і з комп’ютерним управлінням. Коротше є що вибрати і з чим попустувати на дозвіллі. Але ж ми знаємо, що ніяка механіка не замінить здорового повноцінного сексу.
Котека з Нової Гвінеї. Використовувалася саме
Котека з Нової Гвінеї. Використовувалася саме “для цього”
Медичний вібратор 19 століття
Медичний вібратор 19 століття
Страшно навіть подумати, що жінки у 19 столітті користувалися такими вібраторами
Страшно навіть подумати, що жінки у 19 столітті користувалися такими вібраторами
Дерев'яний пеніс на пружині у коробці. 19 століття
Дерев’яний пеніс на пружині у коробці. 19 століття
Повний комплект з насадками
Повний комплект з насадками
Перший вібратор на паровій тязі. 19 століття
Перший вібратор на паровій тязі. 19 століття
Макет сідла. На таке сідло сідали поважні пані, відправляючись на прогулянки, Пишні сукні хрвали все від счтронньго погляду
Макет сідла. На таке сідло сідали поважні пані, відправляючись на прогулянки, Пишні сукні хрвали все від счтронньго погляду
Ну майже сучасна модель!
Ну майже сучасна модель!
Один з перших електричних масажерів-вібраторів
Один з перших електричних масажерів-вібраторів
Ще одна моделька електровібратора
Ще одна моделька електровібратора
Один з перших вібраторів з регулюванням швидкості
Один з перших вібраторів з регулюванням швидкості
Як відомо, у СРСР, сексу не було, але кмітливі жінки швидко зрозуміли як використовувати цей
Як відомо, у СРСР, сексу не було, але кмітливі жінки швидко зрозуміли як використовувати цей “масажер”
Ось на таких качелях розважалися дами
Ось на таких качелях розважалися дами
Перший в світі вібратор, який став схожим на секс-іграшки, що продаються по сей день. Таким ось чином виробники зазначили, що на дворі вже сексуальна революція, і можна сміливо називати речі своїми іменами ... Ну, або масажувати їм ноги, як нама
Перший в світі вібратор, який став схожим на секс-іграшки, що продаються по сей день. Таким ось чином виробники зазначили, що на дворі вже сексуальна революція, і можна сміливо називати речі своїми іменами … Ну, або масажувати їм ноги, як нама
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *