Старокостянтинів: Стародавнє городище і форт Острозького

Старокостянтинів: Стародавнє городище і форт Острозького
Ще один рай для туристів, істориків і археологів – Старокостянтинів. Величний оборонний форт в місті спорудив Костянтин Острозький для захисту краю від татарських набігів в 1571 році. Фортеця з оборонною вежею на південному заході й замкової церквою на сході, в’їзні ворота на півночі від палацу, дзвіниця, стіни – все це чудово збереглося.
Цікаво, що князь Острозький заклав і перший камінь до фундаменту майбутньої Троїцької церкви в закритій зоні в замку. Притому, як і багато інших споруд, сама будівля церкви носила ще й оборонний характер. Невелика за розміром церква також відмінно збереглася. З фресок і рослинного орнаменту, якими вона була розписана, збереглася й унікальна фреска із зображенням похорону Острозького і зображення князівського герба на західній стіні.
У цьому ж районі, недалеко від міста, збереглося давнє Губинське городище, побудоване в XII-XIII століттях. Археологи, які досліджують городище з 1977 року, припускають, що це руїни міста, знищеного у 1241 році Данилом Галицьким.
Одна із найцінніших знахідок на Губинському городищі – свинцева печатка князя новгородського Володимира Всеволодовича, що датується 1136 роком.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *