Сорочинський ярмарок

Сорочинський ярмарок
Ярмарки завжди були дуже популярні серед українців. В середині XIX століття на території України діяло 12 тисяч ярмарків. Сорочинський ярмарок не відрізнявся від інших ні своїми масштабами, ні популярністю.
Великі Сорочинці, де щороку проводиться Сорочинський ярмарок, могли б так і залишитися всього лише одним з сотень маловідомих сіл Полтавщини, якби не були навіки прославлені своїм великим уродженцем – М.В.Гоголем. Саме тут, на початку XIX століття в родині поміщика, який захоплювався театром і писав українською мовою водевілі, народився відомий класик. Про це нагадують експонати в літературно-меморіальному музеї М.В.Гоголя у Великих Сорочинцях і пам’ятник письменнику навпроти фасаду музею.
Сорочинський ярмарок проводиться щорічно в серпні. Сорочинський ярмарок, що збирає тисячі туристів – не тільки місце, де можна щось купити чи продати, але й прекрасне феєричне свято, справжній спектакль під відкритим небом. Святкова мозаїка Сорочинського ярмарку настільки яскрава і різноманітна, що в ній складно відрізнити продавця від артиста, а артиста – від глядача.
Жабокрицький майдан – площа, на якій проходить Сорочинський ярмарок – з самого ранку починає заповнюватися торговими лотками, вантажівками і возами. Тут поряд із сучасною побутовою технікою та промисловими товарами продаються фрукти і овочі, розписні макітри і національні музичні інструменти. Майстрині із Решетилівки, Диканьки та Полтави представляють на Сорочинському ярмарку розшиті блузи та сорочки. Складно встояти перед спокусою придбати справжній решетилівський килим і гобелен, якість якого відома далеко за кордоном. Неможливо також пройти повз розписних керамічних горщиків, глечиків, півників і інших виробів. Чогісенько тільки немає на цьому ринку !!! Тут вам запропонують цікаву прогулянку на трійці коней, а розбурханий апетит можна втамувати миргородськими варениками, полтавськими галушками або іншими стравами національної кухні.
Автентичний колорит свята на Сорочинському ярмарку створюють пісні кобзарів і бандуристів, завзяті бубни «троїстих музик».
Важливий елемент Сорочинського ярмарку – барвиста вистава у виконанні гоголівських героїв-артистів Полтавського музично-драматичного театру.
Під час Сорочинського ярмарку всі бажаючі можуть взяти участь в захоплюючих іграх і змаганнях, наприклад, в конкурсі на звання чемпіона ярмарки з вільної боротьби чи власниці найкращою дівочої коси. Пісні, танці та веселощі тривають з світанку і до глибокої ночі.
Вдосталь повеселившись на Сорочинському ярмарку, можна перепочити, доторкнутися до духовного, відвідавши Спасо-Преображенську церкву, побудовану в першій половині XVIII століття на замовлення гетьмана Данила Апостола. 22 березня 1809 в церковній книзі було зроблено запис: «20 березня у поміщика Василя Яновського народився син Микола й хрещений 22 березня». Церква, в якій був хрещений майбутній великий письменник М.В.Гоголь – гордість Великих Сорочинців.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *