Солотвино

Солотвино

Солотвино – селище міського типу в Тячівському районі Закарпатської області.
Територіально воно знаходиться на правому березі Тиси. Живуть тут в основному українці, румуни і угорці, в загальній складності трохи більше 9 тисяч осіб.

Солотвинські озера – є системою озер антропогенного походження. Унікальною особливістю є те, що різні озера, що знаходяться поруч, мають різні особливості. Є тут і сильно солоні озера (Кунігунда), й йодовані,та навіть прісноводні. І все це в межах десятка метрів один від одного (!).
??
Кунігунда – найбільше солено озеро групи Солотвинських озер.
Солоність води сягає 200 проміле.
Температура водички влітку – до 26-27 ° С.
Виникло це озеро випадково. З необачності одного із робітників стався вибух, через який шахта просіла приблизно на 20 метрів. Спочатку винуватця хотіли покарати, та незабаром вирішили зробити тут унікальне місце для відпочинку. Тому із 1902 року тут озеро, на котре щорічно з’їжджається десятки тисяч людей. Не кажучи вже про пам’ятки архітектури цього населеного пункту з багатовіковою історією.?
Берег й дно озера вкриті шаром цілющої грязі чорного кольору. Саме тут в Україні на Закарпатті широко застосовується лікування грязями і лікування сольовим розчином (ропою) з підвищеною концентрацією іонів брому.
Це дійсно природне диво (хоч і створене людьми). Всього тут близько десяти озер, але Кунігунда найоптимальніше за властивостями.
В Солотвино їдуть лікуватися від астми, алергії і різних захворювань дихальних шляхів. А вода й грязі солотвинських солоних озер корисні для шкіри не менше, ніж грязі Мертвого моря, до того ж допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, радикуліті, переломах, псоріазі та інших.
Якщо ви ще ніколи не ходили по воді, то ви явно повинні побувати на соляному озері. Багато хто не вірить, що в цих озерах неможливо потонути (!). В принципі можливо, але краще не намагатися.
За легендою озеро названо по імені німецької цариці Кунігунди, що була дружиною київському князю Ярополку.

Солотвино, крім своїх знаменитих озер, багате на не менше популярні соляні шахти. Сюди приїжджають на лікування від астми, туберкульозу, та інших поширених захворювань дихальних шляхів.

Українська алергологічна клініка приймає тут хворих на алергію з усього світу. Недуги в ній лікують за допомогою електро та теплолікування, масажу та питної терапії. Крім того, для оздоровлення тут широко використовується метод спелеотерапії. Він полягає у використанні мікроклімату соляних шахт на глибині до 300 метрів. Такий мікроклімат відрізняється мінімальною кількістю мікроорганізмів у повітрі (в десять разів нижче, ніж у звичайних умовах), стабільною температурою 23 С і відносною вологістю 20-60%. Подібне лікування триває 15-25 сеансів (кожен сеанс по 5-20 годин).

Солотвино – це унікальний курорт Карпат. Неповторні і захоплюючі особливості, широкі можливості для оздоровлення й лікування, приємний клімат і високий рівень сервісу в базах відпочинку роблять Солотвино затребуваним місцем, куди мріють потрапити багато українців і іноземці.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *