Соляні шахти, м. Соледар

Соляні шахти, м. Соледар

Найдавніша з відомих людству спецій – cіль – відома всім і не потребує особливого представлення. Ми так звикли бачити її у себе на столі, що ставимося до солі як до чогось пересічного та доступного, не замислюючись про те, наскільки дивовижний і унікальний цей природний мінерал. І дуже даремно! Адже за допомогою солі можна повернути втрачену красу, підвищити імунітет і навіть вилікувати багато серйозних хвороб. Не вірите? Приїжджайте в знамениті соляні шахти Соледара неподалік від Донецька, і ваше уявлення про звичний мінерал зміниться раз і назавжди.

Опустившись на глибину близько 300 метрів, ви потрапите у казку – справжній світ із солі. Копачі, які працювали колись в тутешніх шахтах, були за покликанням справжнісінькими митцями – вони перетворили спорожнілу виробку в чудернацькі храми (тут і справді є підземельна діюча церква), вирізали із соляних глиб картини й скульптури, каплички й гроти.

Блукаючи під овальними склепіннями печер, далеко не відразу розумієш – це сіль, а зовсім не гранітні брили! Адже по міцності вони дійсно не поступаються камінню – не дарма ж сіль зветься «кам’яною». Пройшовшись по соляному футбольному полю і підземних лабіринтах, ви потрапите в унікальний концертний зал – «музичну шкатулку» розміром із 10-поверховий будинок. За словами експертів, всього 2-3 театри в світі можуть змагатися із акустикою тутешніх соляних шахт.

Але спуск у підземелля Соледара – це не тільки захоплюючі екскурсії, а й можливість оздоровлення організма – прямо під землею відкрито спелеотерапевтичний санаторій. Лікувальний ефект соляних печер доведений науково: неповторний цілющий мікроклімат діє подібно імунному каталізатору – багаторазово підсилює захисні сили організму, сприяє прискореним процесам його відновлення, лікує астму й алергію, зміцнює розхитані нерви. Без перебільшення можна стверджувати, що таких надзвичайних об’єктів у світі одиниці – адже невеличке містечко Соледар обдаровує людей не тільки сіллю, а ще й міцним здоров’ям.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *