Слони і ЛСД

Слони і ЛСД

3 серпня 1962 року вчені з Оклахома-Сіті вирішили згодувати слону величезну дозу наркотику ЛСД.
Директор зоопарку Уоррен Томас (Warren Thomas) – – зробив своєму слону Таско ін’єкцію препарату. За ефектом спостерігали вчені з університету Оклахоми Честер М. Пірс (Chester M. Pierce) і Луїс Джолион Уест (Louis Jolyon West).
Ідея полягала у тому, щоб виявити ефект ЛСД на слоні. Передбачалося, що в результаті ін’єкції слон впаде в стан мусту. Так на урду називають тимчасове божевілля, сп’яніння. Самці-слони впадають в нього іноді, стаючи при цьому дуже агресивними. Хоча можливо також що експериментаторам було просто цікаво. Таско отримав 297 міліграм – це досі найбільша доза препарату, що вводилась живій істоті. Вона в 3000 разів перевищує звичайну людську дозу.

Експеримент відразу пішов не за планом. Слон повівся так, наче його щось сильно ужалило. Кілька хвилин він ревів в загоні, а потім впав набік. Дослідники кинулися приводити його до тями, проте через годину тварина загинула. Висновок експериментаторів полягав у тому, що у слонів висока сприйнятливість до ЛСД.

Далі тривали багато років суперечки що ж стало справжньою причиною смерті Таско – ефект ЛСД або реанімаційних препаратів. Майже через 20 років було вирішено повторити експеримент. На цей раз дослід ставив в Лос-Анжелесі Рональд Сигель (Ronald Siegel) з Каліфорнійського Університету. Він давав схожі дози ЛСД двом слонам із зоопарку.

Головною відмінністю експерименту став спосіб введення препарату – ЛСД слонам подали розчиненим у воді. Результат впливу препарату також кардинально відрізнявся. Слони були млявими, просто гойдалися взад-вперед і скавучали і щебетали. Через кілька годин тварини прийшли в норму. Але питання причини смерті Таско залишилося відкритим, можливо доза ЛСД для слона перевищила деяку критичну кількість.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *