Сиваш – українське «Мертве» море

Сиваш – українське «Мертве» море

Західна сторона Азовського узбережжя – це така затока, що розбилася на сітку дрібних водойм, яка і називається озером Сиваш, або «Гнилим морем». Сюди їдуть помилуватися на диво природи – вода надходить через вузеньку протоку, яка влітку часто пересихає, і в певних місцях на спеці червоніє. А також сюди приїжджають підлікуватися.

Знаючі люди стверджують, що за властивостями води і грязей «Гниле море» не поступається «Мертвому» – концентрація солі і корисних речовин в мулі просто зашкалює. Вода в цих місцях на 35% складається з солі, на ній можна лежати, як на надувному матраці, без боязні піти на дно.

Харчову сіль добувати перестали (раніше на Арабатській стрілці функціонував солезавод), в окрузі ніякої промисловості немає: тільки рибна ловля. Любителям риболовлі тут рай – в солоних водах повно бичків, ставриди, пеленгаса, камбали, водяться креветки.

Будь-яка точка на березі озера підійде для природного оздоровлення, намети диких туристів тут не рідкість. А місцеві жителі давно з задоволенням навчилися приймати в своїх садибах відпочиваючих – домовитися можна прямо на місці.

Щоб поєднати морські купання з водолікуванням, а до рожевих водойм їздити на екскурсію, краще вирушати в село Щасливцеве на Арабатській стрілці: поруч буде і морський берег, і гаряче радоновий джерело. Сезон купання починається з травня і триває до кінця вересня, а вода влітку прогрівається до + 29 ° С.

Саме термальне джерело дивне – йодо-бромна 80-градусна вода б’є зі свердловини глибиною 1600 м, виливаючись у озеро, і найстійкіші любителі водних процедур намагаються плавати ближче до труби – мовляв, вона дарує здоров’я.

Оскільки море близько, туристів тут вистачає, з’являються все нові пансіонати, отельчики і навіть курортні комплекси. А ось Григорівка Чаплинського району – містечко для любителів спокійного сільського відпочинку, які потребують оздоровлення нервової системи. Кажуть, місцеве цілюще Лемурійське озерце утворилося чи на місці катастрофи військового літака, чи то залишилося від легендарного лемурійського моря. У вийшлу воронку мало-помалу набралася вода, вистоялася в ропу, яка містить цілий букет мінералів, солі хлористого магнію і калію, бромистого магнію і йодистого натрію, і тепер лікує людей. У діаметрі ця, за висловом місцевих, “солона яма” всього метрів до 20 в діаметрі, але вона так популярна у любителів спа-процедур, що навколо організувався вже цілий “санаторій” – є парковка, туалет, душові кабінки, столики, альтанки для відпочинку, навіть дитячий майданчик, а сміття регулярно прибирається.

Цей «народний курорт» знаходиться в одній з бухт затоки Сиваш, де недавно вчені відкрили і досліджують унікальні за своїми властивостями лікувальні грязі. Вони сертифіковані і допущені до використання як лікувальний і косметичний засіб. До речі, в 2010-2011 роках відбулися виставки лікувальної продукції озера Сиваш в Німеччині та Австрії, тепер, в цих країнах нашу багнюку використовують місцеві салони в косметичних цілях. Нам не потрібно їхати в Німеччину, щоб полікуватися, можна просто приїхати в Чаплинський район

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *