Шосте почуття

Шосте почуття
Про знаменитих ясновидців та пророків багато чув весь світ
Найвідоміші з них – троянська царівна Кассандра і середньовічний астролог Мішель Нострадамус. Але кожен з нас може навести чимало дивних історій і з власного досвіду: трапляється, наприклад, що мати передчуває небезпеку, що загрожує синові …
Психологи називають цю здатність «шостим почуттям», екстрасенси – третім оком, священики ж – ангелом-охоронцем. Але її механізм так і залишається загадкою.
Відомий шведський мислитель Еммануель Сведенборг, перебуваючи в гостях у свого знайомого в місті Гетеборзі, раптово вийшов із кімнати. Повернувся він із виразом тривоги на обличчі й повідомив присутнім, що у Стокгольмі спалахнула пожежа, будинок одного із його друзів вигорів дотла й вогонь підбирається до його оселі. Через півгодини Сведенборг заспокоївся і повідомив, що пожежу вдалося загасити. Кілька днів по тому, коли прийшли вісті зі Стокгольма, все це підтвердилося.
Дивовижні передчуття пов’язані із загибеллю «Титаніка»: цілих 16 чоловік із числа врятувалихся пасажирів напередодні фатального зіткнення судна з айсбергом бачили катастрофу уві сні, а одній з пасажирок трагедія привиділася ще до відплиття.
Встановлено, що число пасажирів у поїздах і літаках, що терплять крах, завжди буває меншим, ніж на тих, що слідують цим рейсом до аварії або після неї. Мабуть, деякі люди відчувають небезпеку, що загрожує і підсвідомо уникають її.
Мають місце і абсолютно незрозумілі прояви «шостого почуття». Якась Віра Ф. з Санкт-Петербурга на груповому психологічному тренінгу розповіла наступне: «Вчора я бачила уві сні свою подругу, у неї було нове незвичайне прізвище. Свідомість зачепилася за цей факт, намагаючись зафіксувати його, але, прокинувшись вранці, згадати його я не змогла. Довелося дзвонити подрузі. У відповідь на моє запитання з трубки пролунало: «Не квап події, пан Межелайтіс ще не зробив мені пропозиції …»
Ось витяг з мемуарів дружини хіміка Дмитра Менделєєва: «Якщо йому належало вирішити яке-небудь скрутне питання, він просив сказати по першому враженню мою думку. «Тільки не думай, тільки не думай», – повторював він, як заклинання. Я говорила перше що прийшло в голову, і це ставало його рішенням ».
Достоєвський зізнавався, що під час написання деяких сцен своїх романів він впадав у якийсь транс, а коли приходив до тями, бачив списані листочки. «Якби не мій власний почерк і властивий мені стиль, я б назвав брехуном того, хто наполягав би на моєму авторстві цих рядків», – зізнавався він.
Видатний російський нейрофізіолог, академік Наталія Бехтерєва, багато років очолювала Інститут мозку РАМН, визнавала існування «інтуіціонного задзеркалля». З точки зору вченого вона міркувала так: «По суті, про роботу мозку нам невідомо нічого … Це самий таємничий людський орган».
Але звідки ж надходить у мозок інформація? Одні вчені стверджують, що наша підсвідомість завжди в курсі майбутнього, воно є таємницею тільки для свідомості, інші заявляють, що мозок просто зіставляє схожі ситуації. Треті кажуть, що припущення втілюються в реальність тоді, коли ми самі цього хочемо. Так чи інакше, але «шосте відчуття» дозволяє осягати істину без доказів і логіки. Психологи стверджують, що у жінок інтуїція розвинена краще, ніж у чоловіків. Доведено, що в екстремальних ситуаціях вона загострюється.
Доктор медичних наук Георгій Доброш всерйоз займається проблемою інтуїції у створеній ним лабораторії з вивчення парапсихологічних здібностей. Він каже: «Передчуття – найпростіша форма ясновидіння.
Феноменом інтуїції займаються сотні лабораторій по всьому світу, проводячи різноманітні досліди. Найвідоміший придумав американський психолог Джордж Райн. Слід вгадати, що зображено із зворотного боку на 5 картах з однаковими «сорочками». За теорією, звичайна людина може вгадати одну карту з п’яти. А ось люди з загостреною інтуїцією вгадують три-чотири або всі п’ять! Коли ми протестували півтори тисячі дітей віком від трьох до восьми років, виявилося, що у них результати на 30 відсотків вище середніх. Так що недарма кажуть, що вустами дитини глаголить істина! Так, дивовижний випадок стався в місті Самборі Львівської області. Молода мама Оксана залишила коляску з немовлям у магазина, раптом немовля нестямно закричало. Мати, вискочивши на вулицю, ледве встигла схопити його на руки – в коляску на шаленій швидкості врізалася машина … »
Так що не відмахуйтеся від раптово виниклої тривоги в грудях – раптом це «шосте відчуття» хоче сказати вам щось важливе?
Вправи для тренування інтуїції
* Візьміть кілька однакових конвертів й покладіть у них по одній фотографії, а потім перемішайте і спробуйте визначити, де чия фотографія знаходиться.
* Витягніть із колоди «сорочкою» догори одну карту. Не перевертаючи карту, вгадайте колір масті.
* Коженого разу, коли хтось дзвонить у двері чи по телефону, намагайтеся вгадати, хто це.
* Час від часу уявляйте, що має відбутися найближчим часом і потім «звіряйте» з цими образами реальні ситуації. Але зосереджуйтесь лише на позитивних фантазіях!
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *