14 Червня, 2020

Шенборнський замок

с. Карпати, Мукачівський р-н, Закарпатська область

Пожити кілька тижнів у справжньому замку набагато реальніше, ніж думається! Адже Шернборнський палац, побудований ще в 1890 році, в наші дні є одним з корпусів популярного українського санаторію, де можна і здоров’я поправити, і просто відновити сили. Правда, колишньої розкоші в стінах замку вже немає. За словами дружини останнього власника замку, Христини фон Шонборн, з кожним роком звідси пропадають унікальні експонати.

Разом з тим, сам архітектурний шедевр практично не втрачає свій первозданний вигляд. Він як вишукана прикраса, розташувався практично в центрі Закарпатської області – на пагорбі в с. Карпати. За стилем палац схожий на ренесансні французькі замки часів «мушкетерів». Враховуючи масштабність, складно перевірити, але подейкують, що палац має 365 вікон, як днів у році, 52 кімнати за кількістю тижнів, і 12 входів, за кількістю місяців. А якщо розглянути люстру, що знаходиться всередині, легко переконатися, що вона символізує 7 днів у тижні.

Територія навколо замку охоплює близько 19 гектарів. На ній розташовано штучне озеро, зовнішні обриси якого колись нагадували контур Австро-Угорської імперії, і величезний парк. Його заснував ще один із власників мисливського будиночка, який спочатку був розташований на місці замку. Серед дерев можна побачити рідкісні катальпу, японську сакуру, сосну Веймутова і багато інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *