Село Трипілля

Село Трипілля
Ви думаєте, що Трипілля – це село в 40 кілометрах від Києва? Помиляєтеся – не тільки село, а й цілий світ, точніше, стародавній світ, який існував раніше, ніж з’явилася давньоєгипетська цивілізація!
Той, хто захоплюється історією, знає, що трипільська культура була відкрита ще в 1897 році археологом Вікентієм Хвойкою. Саме він виявив в околицях Трипілля свідчення існування неолітичної епохи, яка отримала назву «трипільської».
Для того, щоб дізнатися, що ж являє собою культура наших предків, потрібно відправитися в невелику подорож. Якщо виїзджати з Києва, після Обухова звернути вбік Трипілля і їхати, зупиняючись і фотографуючи чудові види околиць Дніпра, що дивовижно контрастують з міськими урбаністичними пейзажами.
Якщо ви проїдете невелику дамбу над затокою, то побачите покажчик «Музей», куди і потрібно звернути. В історико-археологічному музеї «Прадавня Аратта-Україна» (до речі, першому українському приватному музеї, відкритому відомим колекціонером А. Поліщуком) вам спочатку запропонують подивитися відеофільм про те, як було відкрито стародавнє поселення в районі Трипілля. Обов’язково подивіться цей фільм, щоб наступні розповіді лягали на «підготовлений грунт». З фільму ви дізнаєтеся історію походження держави Аратта (так ще називають трипільську культуру). У процесі огляду експозиції, що складається з понад п’ятсот предметів домашнього вжитку Трипілля, ви побачите всі ознаки сучасних цивілізацій – свастику, «інь і ян», Світове дерево, які були написані у вигляді візерунків на посуді ще 7000 років тому! І, при відомій спостережливості, ви помітите схожість піктограм-протописьменности з традиційними українськими візерунками! Чи це не свідчення спорідненості слов’ян із стародавніми жителями благодатних дніпровських берегів? А ще ви дізнаєтеся, що саме трипільці дали початок європейської та індійської цивілізацій, розселившись в напрямку Індії та Середземномор’я. До речі, представники музею стверджують, що всі експонати були здобуті з-під землі в процесі розкопок, а також забрані у контрабандистів при спробі вивезення!
Вийшовши у двір музею, ви можете оглянути помешкання стародавніх мешканців цієї місцевості, які одомашнили велику рогату худобу, винайшли колесо, плавили метал, а головне – ніколи ні з ким не воювали, натомість зосередивши зусилля на будівництві величезних міст-мегаполісів! Якщо ви трохи постоїте під пірамідкою з соломи, розташованої тут же, у дворі, то не тільки очиститесь від негативної енергії, а й перейметеся унікальністю цивілізації наших предків.
За найближчим поворотом ліворуч знаходиться Археологічний музей. Звичайно, дещо незвично бачити між сільських будівель темно-коричневу «футуристичну» будівлю у формі куба. Це не куб! – Скажуть вам місцеві жителі, – це спорудження символізує скриню, в якій сховані багатства нашої країни!
Співробітники даного музею вважають, що, виходячи з більш наукових позицій, ніякої цивілізації Аратта не існувало, була лише давня культура, оскільки існування держави не доведено, а візерунки на посуді не є справжньою писемністю. При деякій бідності музейної експозиції, тут чудовий вибір сувенірної продукції у вигляді різних фігурок трипілля.
А звідки з’явилася назва «Трипілля»? Існують різні версії походження цього слова: одні кажуть, воно означає «три поля», які «зустрічаються» в результаті злиття річок Бобриці, Червоної і Стугни. Інші звертають увагу на співзвуччя назви з грецьким словом «Триполіс», що в перекладі з грецького означає «три міста» – адже, за переказами, саме тут розташовувалася давньогрецька факторія.
Обов’язково, підніміться на Дівич-гору, згорнувши на першому повороті після залізничного мосту, і піднявшись по грунтовці (в суху погоду на машині, в іншому випадку – пішки). Звідси, з височини відкривається запаморочлива панорама околиць Дніпра та видніючимися в серпанку київськими висотками.
Назва гори очевидно пов’язана зі культом Діви-богині -старослов’янським жіночим божеством.
На вершині гори археологи знайшли городище і могильник зарубинецької культури (II ст. до н.е.), а також давньослов’янське капище (VI ст.) Можливо перед пологами треба було пройти ритуал наповнення енергією Богині і щось з’їсти або випити щоб народити здорову дитину. Якщо використовувати маятник як спосіб вивчення потоку енергії, то на вершині цієї гори то він почне описувати еліпс проти годинникової стрілки. Сам еліпс також буде рухатися проти годинникової стрілки. Це т.зв. подвійний жіночий потік, який притаманний лисим горам. При тотальному настрої на цей потік з розкритим серцевим центром можна відчути якийсь дуже легкий стан і навіть «трохи політати». Розповіді про відьом і лисих горах базуються на цьому феномені. Тому Девіч гора, це свого роду Відьмина гора. Серед населення міста, ходять легенди, що свого часу тут влаштовували шабаші відьми і злітається нечиста сила по святах, що дає їм силу. З точки зору сучасних знань відьма від слова відати, знати. А якщо відаєш і знаєш – володієш могутністю. Тому то й боялися відаючих, називаючи їх нечистою силою. І сьогодні жителі селища Трипілля, розповідають про дивні вогники на горі і звуки, що лунають іноді звідти.
Розказують також, що на горі , як на найвищій точці Обухівського району, розташовувалася артилерійська батарея знаменитого отамана Зеленого, який довго утримував з повстанцями довколишню місцевість від більшовиків.
Якщо зголодніли – до ваших послуг ресторан «Колиба» з прекрасним вибором страв грузинської кухні – супом харчо, сиром сулугуні, шашликами та хачапурі … Тут же, неподалік є і мотель, і навіть пляж
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *