Самчики – український “Версаль”

Самчики – український “Версаль”

Всього в годині їзди від Хмельницького і в 20 хвилинах від Старокостянтинова є дивовижне місце, яке цінителі садовопаркового дизайну прозвали українськимВерсалем. Палацовопарковий ансамбль Маєток Самчики з’явився в однойменному селі більше двох століть тому, але споруда збереглася майже без змін.

Невеликий одноповерховий білокам’яний палац, прикрашений химерними будівлями і китайським павільйоном, відмінно вписується в ландшафт величезного парку. За задумом архітектора, при в‘їзді в маєток гостей зустрічає скульптура усміхненого лева, а при виїздісумного.

Цікаво побродити не тільки доріжками величезного парку, а й по залах палацу, декорованого розетками, ліпниною, фризом, складальними паркетами, рельєфними сюжетними композиціями міфологічної тематики. Унікальні фрескові розписи палацу (збережений і сьогодні) виконував видатний майстер Михайло Врубель під час одного зі своїх візитів в садибу.

Хоча палац багато пережив після революційних подій і приходу радянської влади, йому всетаки вдалося уникнути знищення. І зараз його потихеньку відновлюють. Перетворюється поступово і парк. Так, на сімнадцяти гектарах місцевогоВерсаляростуть більше 126 видів дерев, кущів, ліан. Серед них є і дужедуже рідкісні

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *