Незвичайні весільні традиції

Незвичайні весільні традиції
Церемонія ця запам’ятовується, як правило, на все життя, та й супроводжується вона часом самими незвичайними весільними традиціями. Скільки народів, стільки і звичаїв, найчастіше досить специфічних.
У деяких областях і поселеннях Швейцарії досі збереглася традиція у день перед весіллям обливати наречену з голови до ніг брудом. У самому прямому сенсі слова. Чим неприємніше жижа ця виглядає й пахне, тим більше радіють учасники цієї незвичайної процедури. При приготуванні цієї пекельної суміші в хід іде все: кетчуп, майонез, яйця, пиво, кефір, протухлі залишки їжі. Весільні традиції в Швейцарії дивують Так крім прийняття сморідного душа, нареченій йде в похід по всіх питним і решті публічним закладам містечка в супроводі конвою з друзів нареченого, для демонстрації роззявам дотримання традиції. Вважається, що вже після подібного приниження, всі інші майбутні витівки благовірного здадуться дружині дитячими пустощами. І скандалів в сім’ї просто не буде. Та й не зазіхне на бруднулю таку більше ніхто.
На острові Балі місцеві жителі дотримуються найдавнішого звичаю перед шлюбною церемонією зубки молодятам підпилювати. Відразу шість штук кожному, різці та ікла. Ритуал такий символізує вступ в життя доросле, самостійне. Дівки з під крила батьків перебираються під опіку обранців, знімаючи з них тяготи турботи про себе. Віддуватися доводиться батькам женихів, вони повинні і весілля сплатити, і допомагати молодятам. За повір’ям аборигенів, непідпилені зуби можуть стати джерелом звірячих інстинктів (ікла звірів у них ототожнюються з людськими), що неминуче до бід приведе. Крім цього, при такій процедурі виганяють із закоханих пороки диявольські, також шість: гнів, похіть, заздрість, обжерливість, жадібність та дурість.
У племені Тудонг, що населяє острів Борнео, за старовинними звичаями прийнято випробовувати силу волі і організми молодят на міцність. Якщо випробування вони проходять, то чекає їх нібито щасливе і безтурботне життя, а якщо ні, – не минути розладів і сварок, та горя страшного. На Барнео молодят не пускають в туалет А суть перевірки полягає в тому, що протягом трьох днів після шлюбної церемонії не можна подружжю ходити … в туалет. Доводиться їм забути про їжу і водичку пити по ковточку. Розслабитися їм не дають вартові-спостерігачі . Ну, а хто сказав, що легко щастя дістається.
У народів туцзя, що проживають на території КНР, є досить гірка і жалобна традиція. Наречена у них за місяць до весілля починає щодня, як тільки сонечко ховається за горизонтом, ревіти гіркими сльозами. Днів через десять, замість того, щоб втішити, до неї приєднується мама, ще через стільки ж і інші родички, а напередодні самої церемонії весільної – подружки всі поруч сльозами заходяться. Причому, під час плачу співаються всіма дамами цими пісні спеціальні. Вчать цього їх з раннього дитинства, оскільки вважається, що чим більше буде виплакано сліз, тим щасливіше і безтурботніше виявиться життя сімейне.
Але це все квіточки порівняно з звичаями жителів Африки.
Всі женихи племені Бо піддаються фізичному випробуванню, тільки пройшовши яке, він може взяти в дружину дівчину. В ряд шикуються всі численні родичі красуні, а майбутньому чоловікові необхідно пройти крізь цей натовп. Все б нічого, тільки от в цей час вони запекло лупасять його палицями. Пройшовшого з радістю приймають в сім’ю, вважаючи, що він дозрів для одруження.
А ось нігерійським нареченим, щоб вважатися справжньою красунею, доводиться перед весіллям протягом місяців набирати якомога більшу вагу. Їх віддають в спеціальні установи, де стежать за тим, щоб вони їли пшонку кілограмами, та випивали літри жирного верблюжого молока. При цьому в рухах вони дуже обмежені.
Кенія. Тут новоспечений чоловік повинен місяць проходити в жіночому вбранні, щоб відчути на собі всі принади жіночого буття. А дружині в знак зміни статусу прикрашають руки візерунком чорно-червоного кольору. Непал Тут домовляються про майбутні весільні церемонії майбутні матусі подружжя. Заздалегідь … Років так за 15-20, коли малюки знаходяться ще у них в животах. Якщо ж народжуються два хлопця або пара дівчаток, заручини розриваються. Але це не настільки дивно, як традиція народності невар, яка передбачає видавати дівчат заміж за фрукт, який символізує священного Вішну.
Руанда. Дружинам тут можна позаздрити. Їм дозволяється після весілля бити, штовхати, кусати і дряпати своїх чоловіків ночами, а вдень відпочивати від виснажливого заняття. Правда, недовго, всього пару тижнів. Аборигени щиро вірять у те, що провівши такий ритуал, дружина на все життя позбудеться від злості, а значить, і чвар в сім’ї не буде.
Чеченська республіка славиться самими скромними, мудрими і стриманими дружинами. В день весілля наречену тут ховають в куточок, подалі від поглядів чужих. За звичаєм, їй забороняється розмовляти з родичами свого чоловіка, хіба що промовити вона може: «Пийте на здоров’я». Та й то у відповідь на прохання принести води. За традицією в Чечні нареченим на своєму весіллі заборонено розмовляти. На ім’я їх називати не можна, до речі. А при підношенні, наречену намагаються всіляко зачепити і розговорити. І навіть у підтрунити намагаються, то зовнішність не та у неї, то ще щось дотепне придумають. Якщо дівчина на провокацію піддається і відповідає, – це говорить про дурість її та нестриманість. Хтозна, чи буде вона хорошою дружиною.
Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *