Самі незвичайні дуелі

Самі незвичайні дуелі

Захист своєї честі за допомогою дуелі завжди вважався благородною справою. Про дуелі відомо ще з часів вікінгів. У них вони називалася «хольмрінг». Бій, що проводився на вершині пагорба, закінчувався з появою першої крові. Після цього програвший зобов’язаний був виплатити переможцю певну суму. Незважаючи на те, що з часом дуелі були офіційно заборонені у багатьох країнах світу, вони все ж проводилися. Суперники вважали, що тільки так можна з’ясувати, хто правий, відстояти честь, визначити переможця в суперечці і так далі. У моді були також незвичайні дуелі.

Відомо про дуель, яка відбулася в чотирнадцятому столітті між двома друзями, один із яких був вже мертвий. Імена цих друзів – Жак Шевантьє і Андре Маршан. Разом вони відправилися на полювання, однак, назад повернувся тільки Шеваньтьє. В найкоротшій в світі дуелі перемогла собака. Багато хто помітив, що після цієї події собака зниклого друга з незрозумілих причин стала вельми агресивно ставитися до Шеваньтьє. Це було розцінено, як виклик на дуель. Собака, нібито, бажала помститися другу свого господаря за те, що той убив Маршана. Шевантьє прийняв виклик. В якості зброї він узяв палицю з металевими шипами, собака ж – власні зуби. Як тільки собака була відпущена, вона встромила зуби в глотку супротивника. Андре Маршан помер, але перед смертю встиг зізнатися в тому, що саме він убив свого друга.

Незвичайна дуель відбулася в Африці. Предметом спору стала дівчина. Африканці, які до дуелі ніколи не пропливали більше ста метрів, вирішили позмагатися у плаванні. На човнах вони відплили приблизно на п’ять кілометрів від морського берега і стрибнули у воду. Секунданти стежили за ходом дуелі. Треба сказати, що вода там кишіла акулами. Незабаром секунданти зрозуміли, що дуелянтів треба терміново витягувати з води. Незважаючи на те, що вони змучилися, обидва були живі. Акули не встигли їх з’їсти.

Генерал Бісмарк вирішив викликати на дуель якогось вченого на прізвище Рудольф Вірхов. Сам по собі такий виклик був нестандартним, бо Бісмарк займав дуже високий пост, будучи канцлером Німеччини, а вчений очолював опозиційну ліберальну партію. Оскільки, на думку цього вченого, Бісмарк володів досконало будь-якою зброєю, для змагання їм були обрані звичайні сосиски, одна з яких була б з отрутою. Учений запропонував під час дуелі з’їсти по одній сосисці, після чого доля вирішить, хто з них залишиться в живих, а хто помре. Бісмарк від цієї дуелі відмовився, бо вважав, що герой не може померти, об’ївшись.

Дуелі траплялися і між представницями слабкої статі. Один з таких поєдинків відбувся після чаювання у Франції між двома подругами. Дуелянтками стали леді Бреддок і місіс Ельфінстоун. Причиною дуелі було те, що одна з подруг описувала зовнішність іншої в минулому часі, а саме – вона сказала, що та раніше була красивою жінкою. Порахувавши такі слова для себе образливими, ображена жінка викликала подругу на дуель. Вони тут же відправилися в Гайд-Парк з наміром стрілятися на пістолетах. Капелюх леді Бреддок виявився простріляним, тим не менш, вона наполягла на тому, щоб дуель продовжилася на шпагах. Незабаром після розпочатого поєдинку, Бреддок легко поранила кривдницю. Поранена кривдниця принесла їй ще й письмові вибачення.

Навіть у двадцятому столітті час від часу проходили дуелі. Відомо про дуель, яка відбулася в середині минулого століття в Америці. Обидва дуелянти – фермери, які закохалися в одну дівчину. В якості зброї ними були обрані автомобілі. Закохані планували розігнатися і їхати назустріч один одному на величезній швидкості. Місцем для дуелі вони вибрали плато. На цій дуелі крім секундантів була присутня і дівчина, що стала предметом суперечки молодих і гарячих фермерів. Розігнавшись, вони в останній момент вирішили звернути, запобігши, таким чином, миттєвій смерті обох. Дуелянти продовжили боротьбу, намагаючись зіштовхнути в прірву один одного, сидячи при цьому за кермом. Один з закоханих разом з автомобілем незабаром полетів у безодню, переможцю ж довелося сісти у в’язницю на п’ятнадцять років. Дівчина ж стала дружиною водія автобуса, що люб’язно підвіз її, коли вона поверталася з цієї дуелі.

Мабуть, самою незвичайною можна назвати дуель, яка проходила в повітрі над Парижем. Два претенденти на серце примадонни прийняли рішення піднятися на повітряних кулях і провести по пострілу один в одного. Мова про месьє де Піке і месьє де Грандпре. Кожен з них взяв із собою секунданта. Першим після необхідного зближення повітряних куль зумів вистрілити месьє де Грандпре. Куля, в якій знаходився месьє де Піке зі своїм секундантом, загорілася і впала. Треба відзначити, що примадонна не оцінила відбулуся дуель, виїхавши з міста з третім претендентом на її серце.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *