Ржищів

Ржищів

Ржищів – невелике містечко в Київській області, розташоване в гирлі р. Леглич, що відноситься до басейну Дніпра. .Самою «помітною» навіть здалеку пам’яткою Ржищева – містечка з населенням 7600 жителів є Іван-гора, на якій знаходилася перша ржищівська фортеця. В результаті обвалення північнії частині гори її історична частина пішла під воду. Ситуацію посилило будівництво в XX столітті Канівської ГЕС.

Зараз, посеред водної гладі ви можете бачити острови, які насправді є найвищими частинами довколишнього ландшафту. Зокрема, в такі острови перетворилися колишня Лиса гора та найвища точка нині не існуючого села Гусинці, з явно помітними руїнами старої церкви.

Ржищів відомий також тим, що саме тут була садиба, в якій жили предки радянського письменника Фадєєва, і де пройшло дитинство відомої письменниці і мандрівниці Олени Блаватської.

У центрі Ржищева розташовується невеликий парк, де розміщені фігури трипільської культури. Ці скульптури з характерним орнаментом вписуються в оточення дерев, створюючи відчуття злиття з природою. Перебуваючи серед них, виникає бажання перенестися за допомогою машини часу на кілька тисячоліть тому, щоб опинитися серед далеких предків і запитати у них – навіщо вони створювали такі монументальні споруди? Тепер ми вже це, напевно, не дізнаємося. Залишається радіти, що ми знайшли можливість відчути зв’язок часів і відчути себе частинкою величезного виру історичних подій …

Щорічно влітку біля Ржищева проводиться міжнародний етнокультурний фестиваль «Трипільське коло». Фестиваль це 17 гектарів мистецтва, музики, творчості й краси.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *