Робимо лікувальну олію з кропиви

Робимо лікувальну олію з кропиви

Таку олію. добре додавати потім в креми, мазі і шампуні, на його основі добре готувати оздоровчі маски для обличчя та волосся.

Лікувальна олія з кропиви добре зберігається, в ньому найкраще зберігаються цілющі властивості цієї рослини.

Власне кажучи, в чистому вигляді ця олія вже є відмінним лікувальним засобом проти зморшок, лупи і випадіння волосся. Кропив’яна олія гальмує зростання сивини, запобігає посивінню і в окремих випадках може повернути природний колір вже посивілому волоссю через оздоровлення волосяних цибулин.

Якщо втирати в шкіру голови кропив’яну олію за півгодини до миття волосся, то волосся буде пишним, м’яким й еластичним, покращиться їх зростання

Якщо змащувати обличчя кропив’яною олією, то вам не знадобиться крем від зморшок, кропива дуже добре розгладжує дрібні зморшки.

На основі кропив`яної олії можна приготувати ранозагоювальну мазь або мазь від болю в суглобах.

Отже давайте приготуємо для себе лікувальну олію з кропиви.

Збираємо кропиву з травня по липень в екологічно чистих місцях, тобто за містом і далеко від транспортних магістралей.

Можна зрізати зростаючу рослину прямо з квітами і стеблом на таку довжину, де ще є хороші соковиті листя. Рослина з ураженим або засохлим листям нам не підійде.

Краще зрізати кропиву на наступний ранок після сильного дощу, бо листя соковиті і свіжі, а сама рослина чиста і не потребує миття.

Зрізати кропиву радиться в рукавичках, однак, якщо ви страждаєте болями в суглобах рук, то «укуси» кропиви будуть чинити на вас лікувальну дію, хоча звичайно суглоби можна лікувати і менш спартанськими методами.

Після зрізання треба дати кропиві пару годин підв’януть, тоді кислота на її волосках випарується, вона перестане жалити, і можна буде обробляти її, майже не побоюючись її «укусів».

Потім треба обрізати листя зі стебел. Молоді головки рослини можна зрізати разом зі стеблом. Перемелюєте це листя на м’ясорубці:

Перемелені листя складаємо в чисту скляну банку. Наминати їх не треба, нехай вони лежать дуже пухко, для кращого контакту олії з частками рослини.

Тепер заливаємо кропиву очищеною рафінованою олією. В ідеалі олія повинна бути оливковою, але, оскільки у нас тут не прованс, то цілком можна замінити її будь-якою рафінованою олією.

Олію треба наливати під саму кришку банки, щоб якомога менше залишилося повітря для його окислення.

Спочатку частки кропиви будуть насичено темні, а масло прозоре:
Коли ж лікувальна олія з кропиви буде готова, картина буде інша: частинки кропиви будуть прозорими, а олія – темною. Це і буде говорити про готовність олії, бо ефірна олія кропиви і інші її цілющі речовини екстрагують в олію, і вона придбає цілющі властивості кропиви.

Тепер олію треба прибрати в темне і бажано прохолодне місце, принаймні – не спекотне, і ні в якому разі не в холодильник, приблизно на два тижні, поки частинки кропиви не стануть прозорими. Щоб поліпшити процес екстракції, банку з олією час від часу можна трохи струшувати.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector