Риба пряного посола

Риба пряного посола

Пряною називають рибу, законсервовану сіллю з додаванням прянощів, без застосування оцтової або якої-небудь іншої кислоти. У такому вигляді готують головним чином оселедця, а особливо дрібну рибу – кільку, тюльку, хамсу, салаку. Пряний оселедець готують зі свіжої риби. Для просолювання беруть дещо більшу кількість солі, ніж при приготуванні маринованої риби, бо оцет в даному випадку не застосовується. Прянощі використовують ті ж і в такій же приблизно кількості, як і при маринуванні риби.

Пряну кільку можна готувати як в маленьких діжках, так і в банках (жерстяних або скляних). У діжках готують кільку так: рибу добре промивають у воді залишають на 10 – 15 хвилин для стікання рідини і посипають сумішшю солі і прянощів; солі беруть 15 відсотків , прянощів – до 1 відсотка , а цукру – до 0 , 5 відсотка ( від ваги риби ). Для отримання продукту високої якості рекомендується використовувати особливо ароматичні прянощі, з великим вмістом ефірних олій: перець гіркий , перець духмяний, гвоздику, корицю, імбир, мускатний горіх, кардамон , кореандр , лавровий лист. Кільку ретельно перемішують із сумішшю солі і прянощів і акуратно зсипають в дрібні діжки; при цьому на дно діжки і по шарах риби кладуть кілька лаврових листів . У діжці рибу заливають пряною заливкою.

При приготуванні банкової кільки чинять так само, як і при приготуванні бочкової, тобто рибу обвалюють у пряно -сольовій суміші і потім кладуть у банки, або ж кільку укладають в банки і в них по рядах пересипають прянощами і заливають пряною При приготуванні банкової кільки чинять так само, як і при приготуванні бочкової, тобто рибу обвалюють у пряно -сольовій суміші і потім кладуть у банки, або ж кільку укладають в банки і в них по рядах пересипають прянощами і заливають пряною заливкою .

Є й такий нескладний спосіб приготування пряної кільки. Рибу пересипають дрібною сіллю в кількості 6-9 відсотків до ваги риби. В утворившомуся тузлуку (розсолі) рибу витримують 12 годин , потім виймають з тузлука, кладуть на решето для стікання рідини і обвалюють у суміші солі, прянощів та цукру. Для цього беруть солі дрібної 12 відсотків, прянощів 0 , 5 відсотка і цукру до 1 відсотка. Всю цю суміш ділять на дві частини і одну з них перемішують з підсоленою кількою . Кілька просолюється протягом 2 тижнів . Після закінчення цього терміну її укладають в постійний посуд (банки , бочата) і в них по рядах пересипають другою половиною суміші прянощів , солі і цукру . На дно посуду і на верхній ряд риби кладуть кілька лаврових листів .

Слід мати на увазі, що пряну кільку спочатку зберігають при температурі не вище 5 градусів тепла, а потім, після дозрівання , зберігають при температурі близько 0 градусів .

Подібно пряній кільці готують і різну пряну дрібну рибу, наприклад тюльку, хамсу, салаку і навіть уклейку.

Як правило, кільку пряного посолу подають до столу в якості закуски. Крім того кільку пряного посолу використовують у процесі приготування бутербродів або рибної начинки для тарталеток. Кільку можна без зусиль придбати в переважній більшості продовольчих магазинів. Правда навіть хороший продукт масового виробництва не зможе зрівнятися за смаковими і споживчими характеристиками з приготовленою в домашніх умовах кількою пряного посолу.

Кілька пряного посолу не лише смачна, але й корисна, у складі якої міститься вітамін РР, а також сірка, цинк, молібден. Крім того, рівень калорійності кільки пряного посолу знаходиться на досить низькому рівні. Як правило, середні показники калорійності кільки пряного посолу не вище 88 Ккал, які містяться у 100 грамах готового продукту.

Cалака пряного посолу

Інгредієнти:
Салака – 700-800 Грам
Вода – 1 Літр
Сіль – 3 cт. ложки
Цукор – 2 cт. ложки
Лавровий лист – 2 штуки
Перець горошком – 10 штук
Гвоздика – 5 штук
Зерна коріандру – За смаком

Якщо риба заморожена, розморозьте її. Гарненько промийте. Можна не потрошити, але якщо ви хочете, то відріжте голову, зробть розріз по лінії живота і попатрайте рибку.

Тепер готуємо маринад. У каструлю наливаємо літр води. Добавялем сіль, цукор, лавровий лист, перець горошком, гвоздику і зерна коріандру. Савимо на вогонь і варимо до закипання. Потім маринад необхідно охолодити. Гарячим заливати рибку не можназіпсуєтьтся.
Залийте салаку маринадом так, щоб він повністю покривав рибку. Накрийте кришкою і зробіть гніт. Можна не дуже важкий. Так салака повинна постояти 1215 годин.
Потім перекладіть її в більш зручний посуд, наприклад, в пластиковий контейнер і поставте в холодильник. Салака пряного посолу готова.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *