Рецепти з дубовими жолудями

Рецепти з дубовими жолудями

ДУБ ( лат. Quercus)

Розкопки в Кіровоградській області підтверджують, що більше 5000 років тому тут люди пекли хліб з розтертих на борошно жолудів. У Європі до середніх віків жолуді були одним з основних продуктів харчування. Причому не тільки на столах простолюдинів, а й знаті. Американські індіанці теплих широт також з успіхом харчувалися жолудями.

Реклама

Спеціаліст з рослинної їжі Ейлл Гіббонс пише: «За час свого існування людство спожило в їжу жолудів на багато мільйонів тонн більше, ніж хлібних злаків. Дуже шкода, що їжа, яка вигодувала рід людський на ранній стадії його розвитку, тепер усюди забута ».

Однак європейці і в наші дні включають в свої страви жолуді, йдуть вони і на корм худобі. Португальці відбирають і розмножують дуби з бажаними якостями плодів – ось відгук про їх ласощі: «дуже смачні жолуді, як горіхи. Солодкі й ароматні, злегка терпкі »(вид Дуб кам’яний, росте по Середземномор’ю).

Реклама


Магія:

Дуб – це унікальне дерево, яке знайшло собі місце і в магії.

З давніх часів в дубових гаях стояли храми і святилища, в яких лікували людей. Вважалося, що саме в них людина швидше за все одужає, тому що енергія дуба володіє силою, яка здатна «і мертвого підняти». Відомо, що козаки перед походом або боєм намагалися відпочивати саме в дубових гаях.

До цих пір існує думка, що дуб це той самий провідник, який з’єднує людину зі світом всесвіту. Тому-то і вважається, що якщо людина зможе налагодити контакт з ним, то тоді дуб подарує йому такі сили, що подовжують життя і йому, і його дітям і онукам. Бувало, що через такий зв’язку дерево дарувало силу нащадкам аж до п’ятого покоління!

Реклама

Кажуть, що через Дуб приходить у наш світ енергія планети Юпітер, і пов’язаний він саме зі знаком Стрільця, тому люди цього знака великі щасливчики – якщо вони зможуть встановити контакт зі «своїм» деревом, то такий зв’язок буде найбільш плідний. А взагалі, кажуть, що саме енергія Юпітера впливає на долі людей і народів, і людям, які повною мірою оволоділи нею, дозволяють керувати своєю долею, а іноді навіть і долями інших (згадайте, багато великих правителів за знаком зодіаку були стрільцями). Тому-то дуб і вважається священним деревом в багатьох країнах.

Є такий старий, грубуватий вислів про мертвих: «дав дуба». А пішло воно з переказу про те, що душі мертвих саме по стовбуру дуба піднімаються вгору, наче по небесних сходах – в царство безсмертних. І взагалі, на Русі завжди було безліч магічних практик, які дозволяли звернутися про допомогою до померлих, саме за допомогою Дуба.

Але не тільки цим славиться дуб. Напевно ви помічали, що іноді росте один-єдиний дуб, посеред інших дерев (Не дубів), або взагалі в чистому полі. І стоїть, не скаржиться, зростає і величає з кожним роком.

А чому він так може? Та тому, що дуб – це одне з небагатьох дерев, які здатні передавати інформацію на величезні відстані. Крім того, він володіє енергетичними зв’язками тільки з деревами свого виду, і тому, навіть перебуваючи на будь-якій відстані «від побратима», він може виростати на самоті, нітрохи не втрачаючи від цього сили.

Тому, якщо Ви десь нашкодили дереву-дубу, і вирішите підживитися енергією іншого дуба, нехай навіть на іншому кінці світу, ніякої позитивної енергії ви не отримаєте! Бо інший дуб вже знає про те, що трапилося, і може не тільки не дати енергії, але й покарати за безчинство.

Взагалі-то, дуб це більше чоловіче дерево, ніж жіноче, і чоловіків любить більше. Так само він любить і енергійних людей, і терпіти не може «скигліїв», тому якщо ви себе до таких відносите, то до нього навіть і не ходіть – енергію свою не дасть.

До речі, і жінкам просто так не радиться постійно користуватися «дубової енергією». Тому що при постійному спілкуванні з дубом жінка може поповніти, і отримати зайву самодостатність. Хоча тим жінкам, що народилися під знаком Стрільця, корисно в дні, найближчі до дня народження (або в сам цей день), постояти під дубом і поспілкуватися з ним, обговоривши найближчі плани на майбутнє життя. У такому випадку дерево може допомогти якнайшвидшої реалізації бажаного в житті.

Якщо ж ви народилися або живете в дубовому гаю, дуб допоможе вам знайти щастя в роботі, досягти слави і суспільного визнання … от тільки якщо ви переїдете, то все це можете втратити, тому, для «закріплення» ефекту, треба не змінювати місця проживання.

А взагалі, дуб збільшує силу й енергію людини. Сприяє зростанню його авторитету, дає захист під час магічних і релігійних церемоній, допомагає зрозуміти глибинний зміст подій, розвиває вроджену здатність до синтезу, часто підживлює натхнення у творчих особистостей. Так що це дуже, дуже магічне рослина.

Стихія дуба – вогонь, тому він наповнює нас потужною і рівною вогненною силою. Крім того, він стабілізує енергію людського тіла, і розкриває верхні чакри. Ці його властивості часто і застосовують у медицині.

Дубова деревина мало схильна до гниття, бо зберігає величезні запаси світлої енергії, яку віддає століттями. Будівлі та меблі з дуба можуть зігріти душу і підняти сили та здоров’я не одного покоління, ось чому зараз стали популярні антикварні меблі з дуба.

Так само сприятливо позначається і дуб, що росте біля самого будинку – він допомагає зберегти здоров’я і сили. Взагалі, раніше на Русі так і робили, вважаючи дуб самим «корисним» деревом, і тому саджали його найближче до будинку.

Дуб довго звикає до людини. Іноді проходить півроку – рік, перш ніж він дійсно починає вважати вас своїм. Але якщо він прийме вас в своє серце, не відпустить і не забуде ніколи! Частка його сили буде з вами скрізь, де б ви не були, адже вже говорилось, що дуб має здатність передавати свою енергію на величезні відстані. Якщо він вас прийняв, його листочки непомітно будуть тягнутися до вас, коли ви приходите, а молоді гілки чіплятися за ваш одяг, не бажаючи вас відпускати.

З таким деревом пов’язано багато прикмет, про які не варто забувати. Наприклад, якщо з улюбленого дерева вам на руку впаде здвоєний жолудь – збережіть його! Сам по собі він є талісманом удачі в справах, але в даному випадку його сила буде більше, бо підкріплена побажанням самого дуба.

Є кілька рекомендацій, які дозволять без жодних магічних методів отримати від дуба частинку сили і здоров’я.

По-перше, треба частіше гуляти в дубових гаях.

По-друге, по можливості використовувати предмети з дуба в своєму побуті (особливо велика сила передається людині через дубові підлоги або через стіни будинку, побудованого з дубових колод).

І, звичайно ж, ніколи не можна ламати чи рубати дуб для потіхи, бо в такому разі допомоги від нього не чекайте. А то взагалі, може бід натворити

Кулінарія.

З підсмажених жолудів роблять напій, схожий на каву.

Крім цього, використовується в кулінарії і дубове листя. Дубовий лист – корисна, і необхідна добавка до соління, маринаду, копченостям, яку і в наш час часто додають у страви.

Настоянка з кори дуба.

Її інгредієнти: порошок кори дуба (великий) – 50г і 70%-ний спирт – 1 л. Настояти протягом тижня в теплому місці. Потім настоянку гарненько профільтрувати. Вживається як протизапальний засіб, а так само як алкогольний напій.

Жолудеве борошно.

Крім усього іншого, з плодів дуба – жолудів, готують Жолудєве борошно. Цікаво дізнатися, що при розкопці трипільських поселень п’яти тисячолітньої давності під руїнами печі в уламках глини знайшли відбитки жолудів. Мабуть, люди в цей час вже знали, як випікати з жолудів хліб.

У жолудях міститься до 40% крохмалю, тому-то коржі з жолудевого борошна і були першими хлібом європейських людей, ще не знали землеробства.

Основна обробка жолудів для їжі

1) Очистіть від шкарлупки, розріжте на 4 частини і залийте водою.

2) Вимочуйте жолуді дві доби, промиваючи їх змінюючи воду не рідше 3-х разів на день (вона буде фарбуватися в чайний колір, витягаючи дубильну кислоту).

3) Перекладіть в каструлю, залийте водою і нагрійте до кипіння (кип’ятити не потрібно).

4) Набряклі жолуді пропустіть через м’ясорубку.

5) Отриману кашку викладіть тонким шаром на площині, висушіть.

6) Далі сушіть жолуді в грубці на слабкому вогні до тих пір, поки вони не стануть похрускувати, як сухарі.

7) Зтерти в ступці або розмолоти кофемолкою. При великому помелі виходить крупа – на кашу, помоловши дрібно, отримуємо борошно – для випічки коржів і хліба

Суп жолудевий молочний

Жолудєву крупу всипати тонкою цівкою в киплячу воду, весь час помішуючи, варити до готовності крупи, після чого додати молоко, цукор, сіль і довести суп до кипіння.

При подачі покласти в тарілку з супом шматочок масла.

Витрата продуктів: крупа Жолудева – 30 г, молоко – 250 г, цукор – 5 г, масло вершкове – 5 г, сіль – 2 р.

Здобні коржі з жолудевого борошна

Сметану закип’ятити, всипати в неї жолудєве борошно, злегка прокип’ятити, зняти з плити і охолодити. В отриману масу додати натертий сир, цукор, добре перемішати, обробити коржі і підрум’янити на сковороді.

Витрата продуктів: борошно жолудеве-15 г, сир – 10 г, сметана – 25 г, яйця – 1/2 штуки, цукор – 5 г, жир.

Галушки жолудєві з салом

У борошно з жолудів дуба додають яйця, сіль, воду і замішують некруте тісто, яке розкочують товщиною 1/2 см і нарізають квадратиками. Галушки варяться у підсоленій воді. Ріпчасту цибулю обсмажують з нарізаним кубиками свинячим салом і змішують з вареними процідженими галушками. Варять галушки перед подачею на стіл.

Витрата продуктів: на 2 склянки жолудевого борошна – 1/2 склянки води, 1 яйце, 1/2 чайної ложки солі, 2 цибулини, 100 г сала.

Жолудева кава

Стиглі жолуді очищають від шкірки, розрізають кожен на 3-4 частини і сушать у духовці. Потім жолуді підсмажують, стежачи, щоб вони не підгоріли, а перетворилися на крихку масу, легко перетераються на кавомолці в порошок бурого кольору.

Заварюють і п’ють як звичайну каву, з молоком або з цукром.

Жолудева кава особливо корисна дітям, які страждають золотухою і рахітом.

Кисіль з жолудевої кави

Каву розмішати з цукром, розчинити в невеликій кількості гарячої води, потім додати воду (180 г) і процідити. У киплячу каву влити картопляний крохмаль, розведений у холодній воді (20 г), вилити в стакан і посипати цукровою пудрою або цукровим піском, щоб попередити утворення плівки.

Витрата продуктів: кава жолудева – 7 г, картопляний крохмаль – 10 г, цукор – 15 г, вода – 200 г.

Галушки Жолудеві

Зварити з жолудевої крупи кашу, як зазначено вище, і охолодити, приблизно, до 70 градусів, додати в неї сирі яйця в 3-4 прийоми, ретельно перемішуючи після кожної доданої порції яєць.

Підготовлену таким чином для галушок кашу набрати столовою ложкою, потім провести цією ложкою об край посуду так, щоб зрізати надлишки каші, в результаті ложка заповнюється кашею нарівні з краями. Другою ложкою, попередньо зануривши її в воду, взяти з першої ложки половину каші і опустити її в посуд з гарячою підсоленою водою (10 г солі на 1 л води). Потім знову набрати ложку і т. д.

Отримані галушки негайно відварити при дуже слабкому кипінні в тій же воді, в яку вони занурювалися при обробленні.

До відварених галушок в окремому посуді подати натертий сир.

Витрата продуктів та ж, що вказана вище, але ще додається 2 яйця.

Пудинг з жолудевої крупи з яблуками

Жолудєву крупу покласти в киплячу трохи підсолену воду і, помішуючи її дерев’яною ложкою та варити до

напівготовності. Потім крупу відкинути на сито, перекласти в каструлю, залити молоком й варити до поаної готовності.

У зварену Жолудеву крупу покласти яєчні жовтки, розтерті з цукром, дрібно нарізані яблука, вершкове масло, добре перемішати і запекти в духовці.

При подачі пудинг полити варенням, яке попередньо розігріти.

Витрата продуктів: Жолудева крупа – 40 г, масло вершкове – 5 г, яблука – 30 г, яйця – 1 шт., Цукор – 15 г, молоко – 60 г, варення – 30 г.

Оладки з борошном жолудів

Інгредієнти: Жолудеве борошно – 100 г; пшеничне або ячмінне борошно – 200 г; кисле молоко – 250 мл; цукор – 1 чайна ложка; яйце – 1 штука; чайна сода – 1/2 чайної ложки; сіль – за смаком; рослинна олія – 100 г; сметана або розтоплене вершкове масло.

Приготування: Жолудєве і пшеничне або ячмінне борошно розвести кислим молоком, додати цукор, сире яйце, соду, сіль, ретельно розмішати. З маси посмажити на олії оладки. Перед подачею на стіл полити сметаною або розтопленим вершковим маслом.

Хліб з борошном жолудів

Інгредієнти: Жолудеве борошно – 800 г; пшеничне борошно – 100 г; вода або молоко – 500 мл; дріжджі – 25 г; маргарин – 50 г; сіль – 1 чайна ложка; цукор – 1 столова ложка.

Приготування: Жолудєве борошно змішати з пшеничним, додати розведені у воді або молоці дріжджі, розм’якшений маргарин, сіль, цукор. Замісити тісто і поставити в тепле місце. Коли тісто підійде, сформувати хліб і випекти в духовці

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Adblock
detector