Пристрасті та захоплення Л.І. Брежнєва

Пристрасті та захоплення Л.І. Брежнєва
Леонід Ілліч Брежнєв очолював СРСР протягом 18 років. Про нього написано багато статей, книг і знято кілька фільмів. Інтерес викликають не тільки його біографічні дані і діяльність як політика, але і його особисте життя, його пристрасті і смаки …
Ті, хто знали Брежнєва, відзначають, що, ставши вождем СРСР, його смаки трохи змінилися. І це не дивно, адже тепер він мав високу посаду і великі можливості. Але все ж він був простою по натурі людиною. Він особливо не цікавився літературою, театром і музикою, але у нього були свої улюблені виконавці – Людмила Зикіна, Алла Пугачова, Йосип Кобзон. Крім того, він дуже любив кіно. На його заміській дачі був кінозал, де він любив переглядати різні фільми. Він дивився документальні фільми (найчастіше про природу), а улюбленим художнім кіно був фільм «Сімнадцять миттєвостей весни», який він переглядав дуже часто.
Відзначають і те, що генсек був дуже сентиментальний. Всі знають про його знамениті поцілунки і про те, що, дивлячись фільм або слухаючи пісню, він міг розплакатися.
Так, при перегляді фільму «Білоруський вокзал», який не хотіли допускати на екрани через негативне відображення московської міліції, Брежнєв заплакав. Сльози викликав момент, в якому однополчани співають пісню про десантний батальйон. Після цього фільм пустили на широкий екран, а пісня звучала на всіх концертах, де був присутній Леонід Ілліч.
Ті, хто довго знав Брежнєва, часто згадують про те, що саме дружина Брежнєва намагалася навернути його до розкоші. Вона хотіла красиво одягатися і навіть завела спеціальну квартиру для подарунків, що були подаровані її чоловікові.
Його дача, про яку свого часу ходило багато пліток з приводу її розкішності, була насправді досить простою. Тільки басейн, в якому Леонід Ілліч любив плавати вранці, відрізняв її від інших.
Ще в будинку був більярд, а поруч з будинком – тенісний корт, але ні в більярд, ні в теніс вождь не грав. У порівнянні з дачами інших партійних керівників, його заміський будинок був дуже скромним.
Велику любов відчував генсек до автомобілів і нагород. Він часто любив поганяти на шаленій швидкості. Поки йому дозволяло здоров’я, завжди сам сідав за кермо.
Як згадує держсекретар Кіссінджер, що був у 1973 році з візитом в СРСР, Брежнєв і йому продемонстрував своє вміння водити. Він посадив Кіссінджера в машину, подаровану Ніксоном (чорний «Каділак») і погнав на великій швидкості по сільських дорогах.
До кінця життя у Брежнєва було 10 машин, й всі вони були подарунками глав різних держав.
Не менш цікава його пристрасть до нагород і орденів. У нього їх було більше 200. Він був нагороджений орденом Леніна, орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, йому 4 рази присвоїли звання героя Радянського Союзу і звання маршала СРСР. Найбільш резонансним стало вручення Брежнєву ордена «Перемога», яким були нагороджені до генсека всього 16 чоловік, серед яких Сталін, Жуков, Рокоссовський, Дуайт Ейзенхауер, Броз Тіто і інші великі люди.
Нагорода була дуже цінною і рідкісною, орден був виготовлений точно так само як і інші в 1945 році і тим же майстром. Після смерті Брежнєва його дочка Галина спробувала вивезти орден з країни, але була зупинена в аеропорту. У 1989 році Указ про нагородження Брежнєва був скасований.
Крім цього, він отримав нагороди країн Латинської Америки й Африки. Під час похорону його нагороди, на оксамитових подушечках, несли 44 офіцера.
Що стосується кулінарних пристрастей, то до 70-х він міг їсти все і не хвилювався про своє здоров’я.Як розповідала його дружина, любив він різні борщі, на друге вона готувала йому жарке і котлети. Не байдужим був він до вареників з капустою і пиріжків з горохом. Але через зайву вагу, з приводу якої він дуже хвилювався, його раціон став обмежуватися дієтичними стравами.
Так, на вечерю він міг з’їсти тільки сир і випити чай. Серед улюблених напоїв Леоніда Ілліча був лимонад естонського виробництва «Дзвіночок», а з алкогольних – горілка «Зубрівка». Цією горілкою він завжди запивав ліки. Наближені особи Брежнєва відзначають, що він умів пити і в стані алкогольного сп’яніння його не бачили.
Багато історій про Брежнєва пов’язано з жінками. За словами його внучки, вже після війни він розлюбив свою дружину Вікторію, але через любов до дітей залишався з нею. Серед його жінок були «походно польова дружина» Тамара, медсестри, співачка Анна Шалфеєва і дочка Тодора Живкова Людмила.
Одним з улюблених занять Брежнєва було полювання. Збереглося дуже багато фотографій із зображенням генсека під час полювання. У полюванні йому подобалася можливість побути на природі, усамітниться, поспілкуватися з людьми в неофіційній обстановці. Крім того, він любив гру в доміно і шахи і знав масу віршів Єсеніна напам’ять.
Більшість спогадів про Брежнєва позитивні. Всі відзначають його простоту і доброту, вміння жартувати і бути близьким до народу. Він не був комуністом-теоретиком і не коли не кидався в ідеологічні дискусії. Не дивлячись на всі негативні оцінки його діяльності, джерела свідчать, що він любив свою Батьківщину і бажав кращого своєму народу.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *