Прикмети, що пов’язані з деревами

Прикмети, що пов’язані з деревами
Береза у дворі – блискавка не страшна. Наші Предки помітили, що в березу ніколи не потрапляє блискавка. Як це пояснити? Невідомо. Але це так. Якщо береза росте поряд з будинком, то ті, хто в цьому будинку живуть, грози не бояться. Ну, а якщо берези поруч немає, то на горищі було прийнято складати гілки берези. Старі люди кажуть, що навіть ці гілки здатні захистити від грози.
Береза розкрила листочки – через тиждень приступай до посадки. Ця прикмета заснована на багаторічних спостереженнях наших предків. Помічено, що якщо береза починає зеленіти, то мінімум через п’ять чи шість днів температура повітря підніметься до десяти градусів, і похолодання вже не очікується.
Не можна садити вербу – сам собі вік вкорочуєш. Дерева садити потрібно. Адже не дарма прислів’я говорить, що чоловік повинен народити сина, побудувати будинок і посадити дерево. Ось тільки помічено, що далеко не кожне дерево можна садити. Старі люди кажуть, що ще їх Прадіди помітили, що той, хто посадив вербу, помре в той рік, коли ця верба виросте настільки, що з неї можна буде зробити держак для лопати. Хочете перевірити? Ось тільки діди наші цю прикмету перевіряти не бажали.
Сніг випав, а на вишнях листя – довго сніг не пролежить. За багато століть сільськими жителями було відмічено, що якщо випав ранній сніг, а вишні ще не встигли скинути своє листя, то дуже скоро буде відлига. Справжня зима наступає тільки тоді, коли з вишневого дерева впаде останній лист, і не раніше.
Не рубай дерево в повнолуння – згниє. Ця прикмета пов’язана з особливостями місячного циклу і впливом цих особливостей на воду, яка є на нашій планеті. Наші прадіди помітили, що саме в молодика дерева наливаються водою. І якщо навіть ці дерева потім сушити, то вони сохнути не будуть, а почнуть гнити. Так що, з цього випливає друга прикмета – в молодика не можна робити запасів дров на зиму.
Лист на дубі розвивається – добре щуку ловити. Помічено, що щуки ловляться далеко не завжди. Потрібно знати момент, коли йти на щуку. А старі рибалки помітили, що в той момент, коли починають розпускатися листя на дубах – у щуки починається жор. Ось саме в цей момент її і потрібно ловити.
Горіхів багато, а грибів немає – зима сніжна буде. Ця прикмета пов’язана з особливістю ліщини. Якщо очікується холодна зима, то і горіхів буде багато. Ліщина завжди намагається видати урожай по максимуму, якщо відчуває, що попереду нас чекає сувора зима.
Осика тремтить – скотина сита. Багато років люди спостерігали за деревами і помітили, що коли тремтять листя осики, обов’язково буде хороший урожай вівса, ячменю і пшениці. А раз буде урожай, то і худобу завжди буде, чим прогодувати. Все дуже просто.
Осикова тріска в квашеній капусті – капуста не скисне. Це дійсно так. Вважається, що осика володіє деякими антисептичними властивостями, які дозволяють уповільнити процес псування продуктів. Саме цією властивістю осики і користувалися наші предки, для того, щоб квашена капуста довго не скисала.
Зазвичай в старовину стіни дерев’яного будинку робили дубовими, дубовими були підлога і ліжко. Така деревина сприяла найкращому захисту людини від впливів негативної енергії ззовні і дозволяла в найкоротший термін відновити витрачені сили, оскільки дуб легко передає свою енергію людині при безпосередньому зіткненні, а сила його дозволяє збалансувати роботу всього нашого організму. Не дарма в народі говорили: “Міцний, як дуб!»
Прикмет, які пов’язані з деревами, дуже багато. Перелічити всі ці прикмети просто не реально. А деякі з цих прикмет навіть і пояснити неможливо. Але нам все одно потрібно прислухатися до того, що знали наші предки. Так і жити легше, і проблем багатьох можна уникнути.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *