Приготування угорського шпика

Приготування угорського шпика

Серед безлічі схожих рецептів приготування сала, угорський шпик відрізняється особливою підготовкою його до засолювання. Тривалість приготування компенсується, згодом, високими смаковими якостями готового продукту.

Особлива, специфічна структура сала досягається видаленням з нього надлишків вологи, а смак – паніруванням в гострих спеціях. Принципових пропорцій при засолюванні сала таким способом немає, головне дотримуватися певної технології його приготування.

Вам знадобиться:

*Сало *Сіль *Часник *Червоний перець *Паприка

Для приготування угорського шпику необхідно вибрати гарний шматок свіжого сала, на добу помістити його в холодильник, після чого, можна буде починати засолку.

Зазвичай, сало береться з верхньої частини туші – зі спини або боків, нарізається на шматки. Гарне сало – білого або злегка рожевого відтінку. З рівною, м’якою і тонкою шкіркою.

На дно ємності для засолювання насипаємо шар сухої солі. Викладаємо на неї шматки сала шкіркою вгору. Добре, з усіх боків, натираємо їх сіллю, засипаємо зверху. Солі повинно бути багато. Вона повинна повністю покривати шматки.

Сіль, вбираючи в себе надлишки вологи, дозволить отримати особливу структуру сала, характерну для угорського шпику. Ємність краще нічим не накривати, досить накинути зверху кухонний рушник. Залишаємо сало в солі на три дні, після чого, прибираємо мокру сіль і засипаємо нову. Таким чином, міняємо сіль три-чотири рази (протягом 14-20 днів).

Через два-три тижні, очищаємо сало від солі, протираємо його серветкою. Готуємо спеції, в яких будемо обвалювати сало – це часник, червоний перець і паприка.

Часник пропускаємо через прес, м’ясорубку або натираємо на дрібній тертці. Змішуємо його з червоним перцем і паприкою – повинна вийти густа кашка.. Обмащуємо нею сало з усіх боків. З боку шкурки можна й не натирати цією сумішшю.

Обмазаний спеціями шматок обвалюють у сухій паприці. Паприки повинно бути багато, щоб вона з усіх боків покрила шматок сала.

У такому вигляді сало можна покласти на пару годин в холодильник і вже подавати на стіл. Але набагато смачніше воно буде, якщо дати салу постояти 2-3 дні в холодильнику. Для цього кожен шматочок загортаємо в пергаментний папір і прибираємо в холодильник на три доби. Готове сало просочується ароматом часнику і спецій – тепер його можна подавати на стіл. Готовий шпик можна зберігати в морозильній камері.

Угорський шпик традиційно подають охолодженим, нарізаний тонкими скибочками. Його смак кардинально відрізняється від сала традиційного засолювання, варто лише раз приготувати шпик по угорському рецепту, щоб назавжди стати його шанувальником.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *