Поверніть в свій побут господарське мило!

Поверніть в свій побут господарське мило!
[Всего голосов: 0    Средний: 0/5]
Мило — дуже давній винахід, ще вавілоняни і шумери знали секрети виготовлення ефективних миючих засобів, про що свідчать глиняні таблички, датовані 2200 роком до нашої ери. І в Єгипті, і в Римі були відомі рецепти спеціальних засобів, що доглядали за тілом, власне з тих часів і йде сама назва мила в англійській мові — «soap», утворене від латинського «sapo» за назвою гори Сапо, на якій в Стародавньому Римі проводилися жертвопринесення. Після спалювання тіл жертв утворюючийся при цьому тваринний жир змішувався з кістковим пеплом і дощ змивав все в річку Тибр — саме тоді уважні римські господині помітили, що прати білизну у воді, в яку потрапляла ця суміш, було набагато легше. Але сучасний склад звичних нам шматочків мила був отриманий набагато пізніше французьким хіміком Мішелем Еженом Шеврелем — саме він визначив, що корисними мильними властивостями володіє сіль карбонової кислоти.
Якраз грубий запах, який притаманний милу господарському, свідчить про натуральність його компонентів і відсутності хімічних добавок. Вимитий їм посуд виблискує чистотою, ніяких плівок або розводів, як після використання багатьох засобів для миття посуду, на ньому не залишається. Жодний інший настільки дешевий і простий засіб по цілому ряду властивостей не зможе зрівнятися з простим господарським милом — його можна використовувати як для дезінфекції, так і для лікування і навіть в косметичних цілях. Настільки універсальним і корисним його робить сам склад, в якому міститься до 72% жирних кислот (пам’ятаєте ці цифри, видавлені на брусочках мила?) І досить велика кількість лугів, та і його водневий показник (pH, згадки про який часто можна почути в сучасній рекламі) дуже високий (11-12). І, що також важливо, господарське мило просто не може викликати алергічні реакції, оскільки є абсолютно екологічно чистим, чим може похвалитися мало яке з сучасних чистячих засобів. Виробляють його з рослинних і тваринних жирів, брусочки формуються охолодженням звареного мильного клею. Залежно від вмісту жирних кислот господарське мило може бути однією з трьох категорій — першої (не менше 70,5%), другої (не менше 69%) і третьої (не менше 64%)
Народна медицина має в активі безліч рецептів від нездужань з використанням господарського мила. Наприклад, при нежиті досить ефективно просто змочити в мильному розчині ватний тампон і змастити ним порожнину носа. Невеликі опіки, запалення шкіри, прищі, фурункули також можна покрити мильним розчином і дати висохнути — це полегшить їх загоєння і зменшить ймовірність появи залишкового почервоніння. Тріщини на п’ятах і натоптиші можна прибрати регулярними мильними ваннами для ніг з невеликим додаванням соди. Рекомендується його застосування і для інтимної гігієни — так можна перемогти пітницю або без сильнодіючих таблеток позбутися молочниці.
Пожвавити тонке випадаюче волосся, позбутися лупи також можна за допомогою господарського мила — просто після звичного шампуню, замість новомодних масок промийте голову ще раз вже з ним, а після прополощіть розчином лимонної кислоти. Через деякий час шкірний покрив прийде в норму, волосся стане густішим і сильніше. У разі проблем зі шкірою обличчя (прищах або вуграх, просто жирній шкірі) — господарське мило підлікує пошкодження, зменшить виділення з пір і видалить зайвий блиск, лице стане більш молодим і красивим, а шкіра буде світитися здоров’ям.
Як антисептик використовувати господарське мило рекомендують навіть лікарі, так що не тільки через невисоку ціну його застосовують повсюдно в пологових будинках і лікарнях. До речі, колись його використовували навіть замість хірургічних рукавичок — густий мильний розчин, самостійно засихаючи на руках, забезпечував їм певний ступінь стерильності. Ніякі бактерії не оселяться на зубній щітці, якщо після кожного застосування промивати її з господарським милом.
Головне, вибрати в магазині дійсно натуральне мило без хімії, уважно прочитавши склад.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *