Пояс вірності

Пояс вірності

Те, що пояс вірності дійсно існував і це не вигадка, сьогодні відомо багатьом. За допомогою цього дивно пристрої середньовічні ревнивці оберігали цнотливість своїх дружин.

Сьогодні немає єдиної думки про місце, де вперше з’явився пояс вірності. Одні історики вважають, що він, активно використовувався ще в Стародавньому Римі, де його повинні були носити невільниці – рабині, щоб уникнути небажаної вагітності. Однак більшість відносять першу появу справжнього пояса вірності до середніх століть, про що свідчить книга Bellifortis, написана Конрадом Кайзером фон Ейштаттом. У цій стародавній книзі, не тільки описано цей пристрій, а й представлено його зображення.

Основними замовниками поясів вірності були лицарі – учасники хрестових походів. Йдучи з рідних осель на роки, а іноді й не повертаючись зовсім, вони оковували своїх благовірних моторошними залізними лещатами, відімкнути які міг тільки один ключ, який, природно, господар будинку ніс із собою. Найжахливішим було те, що бідні заручниці чоловічої недовіри не могли навіть належним чином проводити гігієнічні процедури. Особливо моторошно це відбивалося на вагітних жінках, термін вагітності яких в момент «заковування» був ще дуже малий і не помітний. Страшні окови не давали животу рости, і природно, приводили до вельми трагічних наслідків.

Згідно з історичними фактами, пояс вірності використовували не тільки ревниві чоловіки, а й рідні матері молодих дівчат. Залізні конструкції надівали на дівчаток, зазвичай у віці 11 – 12 років. Трохи пізніше, коли їм належало вийти заміж, єдиний ключ від улюбленої дочки, віддавався нареченому, на підтвердження її невинності. Вважалося, що дівчата «в поясі» вступали в набагато більш вигідні шлюби.

Спочатку, механізм пояса вірності, а точніше його замка, був продуманий не особливо вдало. Його можна було з легкість відімкнути звичайною відмичкою. Але подібне тривало не довго. Дуже скоро за справу взялися справжні майстри, і зламати чудо-замок стало неможливо. Крім цього, він був виготовлений таким чином, що будь-який предмет, яким намагалися розкрити пристрій, залишав всередині замку маленький «відкусаний» шматочок, за кількістю яких чоловік, нарешті повернувшись їз військових походів, міг підрахувати, скільки разів, його дружина намагалася йому зрадити. Ну і природно, оскільки, «попит породжує пропозицію», незабаром стали з’являтися майстри, які за величезні гроші виготовляли другий ключ до поясу вірності. Причому цей ключ коштував у кілька десятків разів дорожче самого пояса і його справжньої відмички. Такі ключі дуже часто замовляли або самі дружини, або їх коханці. Ще трохи пізніше в Англії, пояс вірності придбав ще одну функцію. Тепер він обмежував не тільки від статевого акту, а й від мастурбації. Причому, були розроблені моделі не тільки для жінок, але і для чоловіків. Нагадаємо, що в Вікторіанській Англії, мастурбація і онанізм вважалися страшними гріхами. Сьогодні пояса вірності досі не забуті. Вони виготовляються із сучасних м’яких матеріалів і використовуються любителями «садо-мазо», а так само членами різних товариств, що пропагують утримання від сексу.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *