Перша в історії жінка-гладіатор

Перша в історії жінка-гладіатор

Гладіаторські бої в Стародавньому Римі були жахливим і одночасно з тим захоплюючим дійством. Однак мало хто знає, що нарівні з чоловіками змагалися і жінки. Першою в історії стала Герардеска Манутіус. У жорстокості і майстерності ведення бою вона перевершила багатьох чоловіків: на її рахунку було 200 виграних боїв.

Рабині Герардескі було 28 років, коли вона приєдналася до багатотисячного повстання Спартака. Спочатку зваблива чорнява красуня задовольнялася роллю куртизанки, так у неї була можливість слідувати з армією Спартака. Однак незабаром сильна характером жінка почала вдаватися не тільки до любовних утіх, а й освоювати бойове мистецтво. Поступово вона навчилася поводитися з мечем і дізналася тонкощі рукопашного бою. Володіючи безстрашним і сміливим характером, вона швидко зайняла своє місце в строю, і брала участь в боях нарівні з чоловіками.

Фатальним боєм для армії колишніх рабів став бій при Луканії в 71 році до н.е. Тоді їх сили були розгромлені, Спартак убитий, а Герардеска потрапила в полон до Красса. Легендарний полководець наказав стратити 6 тисяч рабів-утікачів, ця доля очікувала і Герардеску.

Жінку вже прикували до хреста, але Красс раптово помилував її і наказав відвести безстрашну воїтельницю в його намет. Вранці він озвучив нове рішення: Герардеска повинна взяти участь в боях гладіаторів.

Важко припустити, чим керувався Красс, відправляючи Герардеску на навчання бойової майстерності. Бути може, розумів, що змагання за участю жінки буде куди більш прибутковим і викличе захват у натовпу, але також імовірно, що таким способом спробував зберегти життя рабині в надії, що вона зможе згодом заслужити помилування від Імператора.

Навчання Герардески зайняло зовсім небагато часу. Звикла воювати, вона буквально рвалася на арену, щоб розтерзати свого супротивника. Першою її жертвою став сильний боєць Трасіан, через кілька хвилин після початку бою Герардеска встромила ятаган в його тіло.

Натовп божеволів кожен раз, коли напівоголена жінка-воїн з’являлася на арені. Кожен її виступ був феєричним, кожна перемога жорстокою і безапеляційною. Успіх супроводжував Герардеску 11 місяців, але одного разу удача змінила їй. У бою з двома карликами досвідчена гладіаторша не помітила, як один з двох її суперників підкрався ззаду і вдарив її тризубом. Скорчившись від болю вона лягла на жовтий пісок з піднятим пальцем лівої руки. Це був жест, який означав прохання про помилування, але розпалений натовп жадав фіналу, і все, що побачила Герардеска в останні хвилини свого життя, – це долоні з опущеними вниз пальцями.

Тіло Герардески, безстрашного воїна, було розірвано на шматки і скинуто в підвал. Туди, де покоїлися останки всіх, хто поліг жертвами в цей день. Любов римської натовпу виявилася мінливою, Герардеска викликала захват лише до тих пір, поки здобувала перемоги.

Не дивно, що після боїв Герардески жіночі змагання набули небаченої популярності в Стародавньому Римі. Була навіть розроблена програма для підготовки гладіаторш, що включала нестерпно важкі тренування з ланцюгами, прикутими до щиколоток, часто жінкам доводилося битися наосліп або однією рукою, або стоячи на колінах. Противниками були, як правило, теж жінки або карлики.

Вчені до цих пір сперечаються, ким же були гладіатори Стародавнього Риму: безвільними рабами або відважними авантюристами…

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *