Підгорецький замок

Підгорецький замок

с. Підгірці, Бродівський р-н, Львівська область
Час роботи: пн-сб 10: 00-17: 00, нд 12: 00-17: 00
Тел .: (03266) 3-07-40

Цей ренесансний замок бачили дуже багато, правда, в основному, по той бік екрану. Адже саме на його тлі знімалися сцени популярного радянського фільму «Д’Артаньян і три мушкетери». Сам палац неймовірно ефектний і масштабний – має форму квадрата, а лінія оборонних укріплень оточена глибоким ровом і земляними валами. Особливий шарм цьому архітектурному ансамблю додає зелений парк, який багато років тому вражав гостей набагато більше, ніж сам замок.

Історія Підгорецького замку почалася ще у 1633 році, коли власником цієї місцевості став гетьман Конецпольський. Проект фортеці був довірений відомому французькому інженеру Гійому Левассер де Боплану, а триповерховий палац, побудований в стилі бароко, зобов’язаний своєю красою і величчю архітекторові Андреа дель Аква. Щоб звести його знадобилося всього 5 років (з 1635 по 1640 рр.).

За часів Другої світової війни замок служив казармою для радянської армії, а пізніше – для німецької. Після, тут облаштували туберкульозний диспансер, який проіснував до 1956 року. Тоді сталася сильна пожежа, після якого вціліли практично одні стіни. Вже в 1961 році палац відновили, перетворивши в санаторій, а в 1997 році він відкрив свої двері, як музей. Реставраційні роботи тривають й у наш час, точніше, стоять на місці через відсутність фінансування.

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *