Папка Віссаріонова

Папка Віссаріонова

Вперше згадка про цю папку з’явилася у світовій пресі в 1956 році (раніше про неї писали лише невеличкі емігрантські російські видання). Американський журнал «Лайф» видав статтю О. Орлова під назвою «Сенсаційна таємниця прокляття Сталіна». У ній містилася абсолютно неймовірна версія причини знищення Сталіном армійської еліти СРСР в 1937 році, чим багато хто пояснював потім катастрофічне для Країни Рад початок війни. Орлов (його справжнє ім’я Лев Фельдбін) був генералом НКВД, брав участь у війні в Іспанії, але згодом, побоюючись арешту й розстрілу, залишився на Заході. Він стверджував, що змова військових – Тухачевського, Якіра й інших в Червоній армії дійсно була і вони насправді збиралися повалити диктатора, спираючись на документи царської охранки про те, що Сталін був її інформатором.

У лютому 1937 року Орлов лежав в Парижі на лікарняному ліжку, коли до нього приїхав його двоюрідний брат Зіновій Канцельсон – заступник начальника НКВД України. Зіновій зізнався, що він замішаний у змові військових і тримав в руках документи, які свідчили про провокаторську роботу тодішнього вождя СРСР. «Я здригнувся від жаху на лікарняному ліжку, – згадував Орлов, – коли почув історію, яку Зіновій наважився розповісти мені».

Виявилося, що в свій час начальник НКВС Ягода, готуючи знамениті московські процеси, наказав помічникові начальника відділу свого відомства Штейну перевірити архів охранки. Там Штейн і знайшов папку, в якій заступник директора департаменту поліції Сергій Віссаріонов зберігав особливо важливі документи. В папці була анкета з приколеною до неї фотографією Сталіна, а також його власноручні донесення в охранку на революціонерів.

Штейн забрав вибухонебезпечну папку і негайно вилетів до Києва, де вручив її своєму другові – голові НКВД України Балицькому. Балицький посвятив в таємницю свого зама – Канцельсона. Ретельно перевіривши вміст документів, вони передали папку керівнику ЦК України Косіору та командувачу Червоної армії в Україні Якіру.

Якір вилетів з документами в Москву до Тухачевского. Порадившись з іншими близькими їм воєначальниками, вони вирішили зібрати в Москві нараду і заарештувати Сталіна. Однак коло посвячених у змову виявилося досить широким і «червоні маршали» не в повній мірі знали про єзуїтську системі доносів і прослуховування, яка вже тоді пронизувала всі сфери життя в СРСР, і про неї тут же доповіли Сталіну.

Усе замішані у змові особи були схоплені і розстріляні ще до суду. Пізніше був розстріляний і Косіор, а потім і Ягода, і Єжов, які керували розстрілами. Розстріляний був і Зіновій Канцельсон, а Штейн покінчив життя самогубством.

Охоплений панікою Сталін наказав знищити не тільки самих змовників, але і практично все керівництво Червоної армії. Досі багато хто розмірковує, з якої причини Сталін знищив еліту Червоної армії, коли світова війна була вже на носі і він не міг не розуміти, що ці репресії сильно підривають її боєздатність. Однак перед обличчям ганебного викриття як зрадника і провокатора і втрати влади взагалі у диктатора не залишалося іншого вибору.У надрукованій в 1983 році на Заході книзі «Таємна історія сталінських злочинів» Орлов писав: «Коли стануть відомі усі факти, пов’язані із справою Тухачевського, світ зрозуміє: Сталін знав, що робив … Я говорю про це з упевненістю, бо знаю з абсолютно безсумнівного і достовірного джерела, що справа маршала Тухачевського було пов’язано з найжахливішим секретом, який, будучи розкритий, кине світло на багато, що здається незбагненним в сталінській поведінці ».

Ось чому були знищені всі, хто хоч щось знав про папку Віссаріонова, а потім і всі ті, хто їх знищував. Деякі навіть вважають, що саме з цієї причини був убитий і Троцький, що теж дізнався про службу Сталіна в дефензиві. Уцілів, правда, сам Орлов, який благополучно помер у своєму ліжку в 1973 році в США. Він увійшов зі Сталіним в угоду, написавши йому листа, в якому поклявся мовчати, але попередив, що якщо його й членів його сім’ї зачеплять, тоді будуть опубліковані всі відомі йому секрети про таємні операції ОГПУ. Зокрема, таємному вивезення з Іспанії в СРСР золотого запасу цієї країни, за що він був нагороджений орденом Леніна.

Викриття цієї таємниці могло нанести на міжнародній арені великої шкоди радянській владі, а тому Сталін і не зачепив Орлова. А той мовчав і розкрив секрети тільки після смерті диктатора.

Звичайно, справжні документи, що викривають Сталіна як агента царської охранки, виявити, напевно, вже ніколи не вдасться. Генсек прийняв безпрецедентні зусилля з чищення архівів. А тому деякі його прихильники називали папку Віссаріонова вигадкою або антирадянською провокацією. Однак практично всі історики вже давно звернули увагу на багато темних місць і нестиковок в біографії «молодого Сосо Джугашвілі».

Є протиріччя навіть в його особистих анкетах, які до сих пір ніхто не може пояснити, не узгоджується число його арештів і заслань і т. д. Відомо, що Сталін спеціально збирав і знищував всі документи, що стосуються його арештів і зв’язків з поліцією. Це відноситься і до фотографій вождя того періоду, які відомі тільки «по фотокопіям невстановленого походження». Не отримав можливості попрацювати із архівними матеріалами про ранній період життя Сталіна навіть письменник Максим Горький що готувався створити про нього хвалебні твори. Страх перед викриттям свого ганебного минулого постійно висів над Сталіним дамокловим мечем, навіть тоді, коли він досяг вершин влади.

admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *