Озеро Світязь

Озеро Світязь
Не кожній країні доводитися пишатися своїми природними пам’ятками. Десь їх просто немає. Але це не про Україну. У цій країні природа створила стільки чудових місць, що може і одного життя бути мало, щоб відвідати кожне. Проте, в деяких з них зобов’язані побувати всі.
І в цей список з упевненістю можна записати озеро Світязь. Воно знаходиться на Волині та місцеві жителі навіть розкажуть Вам легенду про його походження. Так от, колись давно в цій області діти випасали худобу. Поруч з ними прогулювався старець, на якого несподівано стала гавкати собака. Діти стали сміятися, а ось старий не на жарт розсердився. Як виявилося, дід був чаклуном: він підійшов до великого каменя, покликавши до себе молодших дітей. Після чого старий підняв його і звідти пішла джерельна вода. Так і було покладено початок озеру Світязь.
При цьому старші діти повинні були не озиратися, але ті не послухалися старого. Таким чином, на цьому місці з’явилися острова, а діти перетворилися на клен і липу.
Озеро Світязь є частиною Шацьких озер. Це найбільше озеро в країні, а його прозоро чиста вода має дуже м’який смак. При сонячній погоді дно озера можна розгледіти навіть на метрових глибинах.
Вчені, в свою чергу, не можуть точно сказати, як з’явилося озеро. Деякі з них пов’язують його появу з відступом дніпровського льодовика на Поліссі.
Загальна площа озера становить 27,5 квадратних кілометрів. Спекотного літа верхній шар води може прогріватися до 20 градусів і вище, а на глибині 15-17 метрів температура значно холодніша – близько 9 градусів. У зимовий період часу найчастіше озеро замерзає.
Внаслідок тектонічних зрушень, у водоймі спостерігаються великі глибини. У деяких місцях глибина може досягати майже 60 метрів. Береги Світязя чудово підійдуть для купання.
Озеро оточує ліс, який надає йому особливого шарму. Подекуди дерева омиваються водою. А навіть діти в школі знають, що де є ліс, там і збір грибів і ягід. Чудовий сезонний відпочинок.
Багате озеро і рибними представниками. Місцеві рибалки задовольняються лящем, окунем, і навіть сомом. Але окремо хочеться сказати про вугор. Цей річковий житель є улюбленцем завсідників.
На Волині вугрів люблять. Тут їх смажать, коптять, а місцеві навіть жартують, мовляв, якщо ви були на Світязі і не скуштували місцевого вугра, то вважайте відпочинок на Шацьких озерах не повноцінним.
Чиста вода, рибалка, чудове повітря, пляжі – все це манить тисячі туристів. Для відпочиваючих доступні різні варіанти ночівлі, як кажуть, на будь-який бюджет.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *