Оселедець в банці за 5 хвилин

Оселедець в банці за 5 хвилин

Найпопулярнішим блюдом з оселедця є, напевно, оселедець солоний. Чому? По-перше, це найшвидший і легкий спосіб приготувати цю рибу.

По-друге, солоний оселедець, якщо він правильно посолений, сам по собі прекрасна закуска, а також є основою для приготування всяких салатів та інших страв.

Чому необхідно навчитися солити оселедець самостійно? Та все дуже просто. Хто зна, який шлях риба пройшла до прилавка в магазині. І подавати на свій стіл оселедець, солений не відомо в яких умовах і людьми з невідомою нам енергетикою чи навіть хворобами? Та простіше витратити всього 5 хвилин і зробити все власними руками на радість собі та своїй родині.

Для засолювання найкращим чином підійде свіжозловлений і швидко заморожений оселедець. Вилов йде восени і взимку , і відповідно цей час найсвіжішого оселедця. Продається він в замороженому вигляді. Характерна ознака свіжої риби – це червоні очі. Для засолювання добре підходять середні рибки, грамів по 350-400. Солити оселедець дуже зручно в 3х літрових скляних банках, поміщається вісім рибок.

Готувати простіше простого!. Зручно зберігати де завгодно!

Щоб засолити 8 оселедців в 3 літровій банці, знадобиться 1 літр води і 100 грамів солі.

* Спочатку потрібно розморозити рибу, заливши її холодною водою. Тепер наші оселедці остаточно готові до засолювання. Ножицями зрізаємо плавники і хвости. Так в банку поміститься 8 досить великих рибин.. Завантажуємо рибку в банку, підкручуючи її в кільця

* Тепер справа за розсолом. Готується він теж дуже просто. Беремо солі 10% від ваги води. Тобто щоб засолити 8 оселедців в 3 літровій банці, знадобиться 1 літр води і 100 грамів солі. Можна додати традиційні для засолки риби спеції.

* Заливаємо розчин в банку під горло, так, щоб риба повністю покрилася солоною водою. Закриваємо банку нещільною кришкою й ставимо в холодильник.

Весь сенс засолювання оселедця в тому, щоб солоний розчин витіснив кров – білок, що швидко псується, і риба стала придатною для вживання в їжу. Через три доби ми отримаємо слабосолоний або малосольний оселедець, який цілком придатний для вживання. Ну а повністю висолений «зрілий» оселедець ми отримаємо через 6-7 діб.

Все! Можна смакувати!

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *