Опішня – столиця українського гончарства

Опішня – столиця українського гончарства
Опішня (або Опішне) розташована в 45 кілометрах від Полтави. Протягом останніх трьох тисячоліть тут розвивалося гончарство, і село було свого роду гончарною столицею українських земель.
Здавна на цих територіях були скіфські поселення, однак перші письмові згадки про село Опішня датується XII століттям. У XV столітті воно згадується як вотчина татарського мурзи Лекси. Пізніше в XVI-XVII століттях Опішне було козацьким форпостом, свідченням тому збереглася частина підземних ходів.
Економічний розквіт припадає на XVIII сторіччя, коли в селі працювали близько 200 ремісників, а в період з кінця XIX початок XX століття їх налічувалося вже більше тисячі. Продукція майстрів «Гончарної столиці» експортувалася в багато країн світу, а багато музеїв набували унікальні гончарні вироби в якості експонатів.
У 1989 році на території села Опішня був створений музей-заповідник українського гончарства, серед експонатів якого багато цікавих виробів з кераміки і навіть цілі скульптури, на території діють садиби-музеї гончарних майстрів. А на початку липня щорічно проходить гончарський фестиваль «Зрушення».
У місцевих сувенірних крамницях можна придбати продукцію народних умільців.
Кілька причин приїхати сюди:
* Поруч з музеєм знаходиться ринок кераміки, де Ви можете купити собі вироби місцевих опошнінскіх майстрів (сувеніри) і тим самим не тільки підтримати національні традиції, а й привести з екскурсії в свій будинок справжній шедевр, створений руками справжнього майстра. Адже відомо, що тутешні майстри використовують гончарні секрети, які передаються тільки з покоління в покоління. Це багато чого варте!
* Опішня знаходиться в 20 хвилинах їзди від с. Диканька, де знаходиться ще більше пам’яток. Буде не доцільно побувати в цих місцях і щось пропустити …
* Після відвідин музею гончарства ви отримаєте в подарунок відомий на всю країну опошнінскій свисток!
* Ви можете зробити дуже цікаві і навіть унікальні фотографії. Приміром, зможете переодягнутися в етнічний національний одяг, сісти за гончарний круг і навіть спробувати щось зробити з глини під керівництвом досвідченого гончара!

Василь Симойлов

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *