Опеньки весняні (коллібія лісолюбива)

Опеньки весняні (коллібія лісолюбива)

Опеньки весняні (Collybia dryophila)

Цей гриб хоч і називається опеньком, але росте він частіше не на пнях, а на підстилці з опалого сухого листя у листяних, змішаних й хвойних лісах. В масовій кількості з’являються весняні опеньки в кінці травня – червні, але зустрічаються до кінця вересня.

Капелюшок 4-8 сантиметрів в діаметрі, охристий або світло-охристий. Колір його може варіювати від світло-жовтого до світло-бурого, немов вицвілого. За формою капелюшок напівшаровидний, злегка випуклий. У старих грибів край капелюшка буває підвернутим наверх. Пластинки часті, кремові. Ніжка 5-10 сантиметрів довжини і 0,5-0,8 сантиметрів товщини, внизу сплющена, трубчаста, буро-охриста, вгорі світліша, гнучка. Кільця на ніжці немає. М’якоть приємного запаху.

Опеньок весняний їстівний, але грубоволокнисті ніжки в їжу не вживаються.

Опеньок весняний, по-латині – Коллібія дріофілла (або Коллібія лісолюбива), іноді цей гриб називають – Коллібія дуболюбива, досить широко поширений гриб. Але, між тим, він є маловідомим їстівним грибом. Багато на нього взагалі не звертають уваги, вважаючи поганкою.

У опенька весняного приємний грибний запах, охриста гола ніжка на відміну від неїстівних родичів, які мають ворсисту ніжку і неприємний запах (чимось схожий з запахом зіпсованої кислої капусти). Вживати в їжу слід капелюшки весняного опенька, причому, тільки після відварювання протягом 15-20 хвилин, в іншому випадку може бути розлад шлунка. Опеньок весняний солять, маринують, з нього готують різні перші і другі страви.

Познайомтеся з непримітним їстівним грибом – весняним опеньком.

Василь Симойлов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *