Опеньок літній

Опеньок літній

Зростає опеньок літній великими групами-пучками на пнях і сухостійних стовбурах листяних і зрідка хвойних порід із початку червня й до середини жовтня. Зустрічається на гнилих деревах чи пошкоджених живих деревах. Зазвичай зустрічається на листяних породах, але може рости на стовбурах ялини. Віддає перевагу вологим лісам. Капелюшок у річного опенька невеликий, 2,5-5 см в діаметрі, спочатку напівкулястий-опуклий, потім, у міру старіння, стає розпростертим з просвічующимся, ніби просоченим водою, смугастим краєм, бурий або жовто-бурий, з більш світлим жовтим горбком посередині .

У дощову погоду капелюшок у опенька просвічується, а в суху — матовий, красивого медово-жовтого кольору. Часто в середині світліший, а по краях — більш темний. У сиру погоду добре проглядаються концентричні зони на поверхні капелюшка. Шкірка у капелюшка опенька слизова, гладка. Пластинки часті, коричневі або іржаво-бурі. Ніжка 3,5-5 сантиметрів довжини і 0,3-0,4 сантиметрів товщини, з жовтувато-бурим кільцем, луската, нижче кільця бура, над кільцем — світліша. Кільце на ніжці у літнього опенька — залишок покривал, вузьке, спочатку добре помітне, потім може зникати. На капелюшку відсутні залишки покривал з нижньої сторони.

Опеньок літній — смачний, їстівний гриб, який вживається головним чином у свіжому вигляді, його зазвичай смажать, іноді — маринують, але в засолення його не використовують.

admin

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *